חוקר, מרצה, סופר ויוצר רב תחומי.
ראש החטיבה לפסיכולוגיה ורוח בבית הספר לפסיכולוגיה במרכז הבינתחומי הרצליה. בנוסף דר' דורון הינו ראש המסלול Creativity in Action בבית הספר להכשרת מנהלים במרכז הבינתחומי.
מומחה לעבודה עם חברות ומנהלים בכירים בארץ ובעולם על טיפוח השקפת עולם יצירתית, ועל הקשר המשולש בין יצירתיות, אושר ארגוני והישגי שיא עסקיים בתנאים של חוסר ודאות.
השקפת עולם ודרך פעולה
ההנחה הבסיסית היא כי אין הפרדה בין החיים לבין עבודה, הכל הוא חלק מאותו "Open space". בהתאם, יש להתייחס אל האדם- העובד – המנהל כאל מי שצריך להתחדש ולהשתכלל בכל ממד בחייו.
כמו כן, יש לחדד את תחושת השייכות הרגשית שלו במקום העבודה. כל אלה הם חלק מערכת החובה בהתפתחות האישית של כל מנהל ומוביל במאה ה- 21.
בהתבסס על תובנות מתחומים כמו פילוסופיה, פסיכולוגיה, תקשורת וחקר היצירתיות, ועל בסיס דוגמאות של אישים יוצאי דופן וחברות חדשניות ברחבי העולם, זוקקו עקרונות פעולה וכלים יישומיים למימושה של תפיסת עולם יצירתית הבאה לידי ביטוי במרחבי החיים בכלל ובתחום העבודה בפרט. דורון עובד מול הנהלות בכירות על פיתוח של יכולות יצירתיות פורצות דרך ופעולה בתנאים של חוסר ודאות.
דר' דורון הינו מייסד ומפתח שיטת SEISEI לפיתוח חשיבה יצירתית ומוכנות לעולם החדש. השיטה פועלת בקרב אלפי ילדים ובני נוער ברחבי הארץ (בין השאר בקרב נוער בסיכון, חינוך דתי-תורני, המגזר הדרוזי, מחוננים, מדעני המחר, נוער, המגזר הערבי, מצטיינים וחינוך מיוחד).
במסגרת לימודי הפוסט דוקטורט שלו פיתח ותיקף מדעית מודלים חדשניים לחינוך ליצירתיות בעולם החדש. מודלים ומתודות אלה מהווים את הבסיס לשיטת SEISEI , כמו גם לתכניות וסדנאות פיתוח המשאב האנושי וההנהלה הבכירה בחברות ובארגונים.
בשנת 2014 פרסם את ספרו הראשון "החיים בלונה פארק: אושר ומימוש עצמי במאה ה- 21" בהוצאת כתר. הספר סוקר את הנושאים אותם חקר דר' דורון בשנים האחרונות – אושר, מימוש עצמי ויצירתיות.