יואב גינאי במגוון הרצאות

איש הטלוויזיה והרדיו, הפזמונאי וחוקר התרבות יואב גינאי מרצה בפני קהלים מגוונים על תחומי התמחותו. בין הנושאים עליהם הוא מרצה: מוסיקה ישראלית ולועזית , סיפורי שיר, זמרות הנשמה הגדולות בעולם,  מאחורי  הקלעים של האירוויזיון  וגם איך להתראיין נכון  ברדיו ובטלוויזיה  כולל דוגמאות.

 "לגעת ברוח" עם יואב גינאי -נשים יוצרות  בתרבות הישראלית (שיח תרבות)

איש הרדיו,  הטלוויזיה וחוקר התרבות יואב גינאי במפגש עם נשים יוצרות  בתרבות הישראלית.

אורחות מוצעות:

הרקדנית והכוריאוגרפית רינה שיינפלד, כלת פרס ישראל למחול– על דרכה האמנותית מהיותה רקדנית בלהקת בת שבע בשנות ה60  ועד להיותה יוצרת מחול עצמאית ובינלאומית .

 השחקנית והיוצרת גילה אלמגור, כלת פרס ישראל, הגברת הראשונה של הקולנוע  על דרכה כשחקנית בקולנוע ובתיאטרון ומקורות השראתה כסופרת.

המחזאית והתסריטאית עדנה מזי"א על אופן כתיבתם של מחזות ותסריטים בהם משחקים בחצר האחורית  ((נכתב בעקבות פרשת האונס בשמרת  הוורדוס, "סיפור משפחתי" ו"חסד מופלא"

השחקנית מרים זוהר, כלת פרס ישראל. על דרכה כילדה ניצולת שואה, נערה שחקנית במחנות העקורים בקפריסין ועד תפקידיה הגדולים   בהבימה, בית לסין ושאר תיאטרוני ישראל.

השחקנית, התסריטאית  והבמאית חנה אזולאי הספרי על דרכה מילדותה בשכונה ד' בבאר שבע דרך תפקידיה הרבים בתיאטרון ובקולנוע והסרטים שביימה בהם "שחור" "אנשים כתומים", "הפועלות" ועוד המסמנים אותה כיוצרת פמיניסטית מזרחית מובילה

הסופרת גלילה רון פדר

שיחה עם סופרת הילדים הפופולארית שכתבה כ 400 ספרים לילדים ובני נוער. ראשית דרכה כילדה "ימנית" בחיפה האדומה, אימוצם של ילדים מבתים הרוסים, ועיצוב דמויות הגיבורים בספריה ובראשם "ציון" ב "אל עצמי".

 המשוררת אגי משעול מהמשוררות המוערכות והמובילות בישראל  על מצב השירה בארץ ובעולם , כתיבה נשית, יצירה  בעידן הטלפונים החכמים ועוד.

הפזמונאית והמשוררת שמרית אור על ילדותה בצילו של אביה המשורר יעקב אורלנד, כתיבת עשרות להיטים ובראשם " הללויה", ימיה כמעצבת בגדים, מלחמתה בכפיה הדתית והתמודדותה האמיצה במחלת  הסרטן.

"לילה טוב אירופה"יואב גינאי על אחורי הקלעים של  תחרות האירווזיון

יואב גינאי הוא איש רדיו, טלוויזיה וחוקר תרבות. במשך שנים רבות הוא כיהן  כראש המשלחת הישראלית לאירוויזיון. האירוויזיון שיתקיים בחודש מאי 2019  בפעם השלישית בישראל הוא ארוע התקשורת המוסיקלי הגדול בעולם. כפזמונאי כתב שירים לתחרות   ושירו "דיווה"  גם זכה במקום הראשון. בהרצאתו הוא יוצא למסע מוסיקלי  מרתק ב 62 שנותיה של התחרות מקליף ריצ'רד, ג'וני לוגן , אן מרי דוד, ולהקת אבבא  ועד להקת כוורת שלמה ארצי, יזהר כהן, ריטה, דנה אינטרנשיונל ונטע ברזילי.  בהרצאה המלווה בקטעי וידאו והקלטות נדירות נחשפים הסיפורים הגדולים והקטנים לפני ומאחורי הקלעים של תחרות האירוויזיון  הזמרים, המפיקים, הפוליטיקה, וגם המעריצים.

"סיפורי שיר" – מסע מרתק לסיפורים מאחורי השירים העבריים

השדרן, הפזמונאי וחוקר התרבות יואב גינאי במסע לסיפורים המרתקים מאחורי השירים ישראלים המוכרים מכל התקופות.  בין השאר נחשף הסיפור האמיתי של הכתובת התל אביבית בשיר "צריך לצלצל פעמיים", האיש שעליו באמת נכתב  "האיש ההוא "של נתן יונתן בביצוע שלמה ארצי, פיענוח הסוד לאן נעלמו יוצריו של השיר "צל עץ תמר ואור ירח" וכן מי הן הדמויות   מאחורי "מחכים למשיח" של שלום חנוך, ולמה בהופעתה באירווזיון לא לבשה דנה את שמלת הנוצות שהכין לה ז'אן פול גוטיה. אלה ועוד בערב מרגש  המשולב  בהקלטות נדירות, הפתעות  וסיפורים כמוסים מתולדותיהם של  יוצרי התרבות של ישראל.