"תהילות" נשים שרות בהשראת המקורות

לקראת חודש האישה, בשיתוף מיזם 929, יזמנו מופע מוזיקלי נשי מיוחד בהשראת ספר תהילים. אנסמבל של יוצרות ומבצעות מכל קצוות המוזיקה הישראלית מגישות מופע מוזיקלי ייחודי ומרגש, המלווה בקטעי קישור רלוונטיים וסיפורים פיקנטיים מזווית נשית בהשראת המקורות. המופע "תהילות – נשים שרות תהילים" הוא אירוע תרבותי איכותי, מרגש, ישראלי ונשי הפורט על כל מיתרי הנפש של הקהל.

המופע מורכב מביצועים חדשים ונשיים לשירים מוכרים בהשראת תהילים, לדוגמא: "הללויה", "התשמע קולי", "אשרי האיש", "שירת העשבים", "אל תשליכני לעת זקנה", "ציפור זהב", "תוכו רצוף אהבה", "שיר למעלות" ועוד. כמו גם לחנים חדשים וטקסטים שנכתבו על ידי היוצרות בהשראת תהילים.

אנו רואים במופע "תהילות" מופע חשוב ומשמעותי המציג חברה ישראלית אשר אינה מדירה נשים מן ההיסטוריה הטקסטואלית והמוסיקלית שלהן ושל עמן. תרבות אשר מתכתבת עם יהדות מכילה ופלורליסטית. נשים שרות את עצמן בקול, על במה, מתכתבות עם ספר תהילים, עם התנ"ך, באירוע אמנות עכשווי ומרכזי בישראל של ימינו.

בהשתתפות:

אנה שפיץ –זמרת רב תחומית, בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. מופיעה כסולנית עם הביג בנד הייצוגי של כפר סבא, עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע, עם התזמורת הסימפונית חיפה ועם התזמורת הקאמרית רמת גן.
מופיעה עם הרכב הקברטרו הג'אזי "The Doo-Wop Girls" בפסטיבלים בארץ ובעולם, עם ההרכב האפרו-קובני "קימבומבו" ועם האנסמבל לפולקלור לטינו אמריקאי, כזמרת מובילה לצד מוסיקאים מוערכים.

טליה סולאן –מוזיקאית ויוצרת ישראלית. בוגרת מצטיינת של הפקולטה לאומנויות, אוניברסיטת ת"א, מפיקה ויזמית של פרויקטים מוזיקלים. כמוזיקאית פעילה התפתחה באופן עצמאי בעיקר בזירה הבינלאומית. במסגרת פעילותה המוזיקלית מופיעה סולאן בפסטיבלים רבים ברחבי אירופה וארה"ב עם האנסמבלים שהקימה ושעמם הוציאה שני אלבומים. כמו כן יוזמת הפקות בינלאומיות ושיתופי פעולה עם מוזיקאים וארגונים הפעילים מחוץ לישראל.

מרים טוקאן – זכורה היטב לקהל הישראלי מתוכנית הטלויזיה "כוכב נולד 5", משלבת בשירתה מזרח ומערב ובכך שירתה מקרבת לבבות וחוצה גבולות מוזיקליים ותרבותיים. מרים מופיעה בארץ ובחו"ל ומשתפת פעולה עם אמנים רבים.

 נויה שגיב – קטעי קישור והנחייה. נויה היא מרצה ומורה לתנ"ך יוצאת דופן ולא שגרתית המעניקה למופע נופח מרתק וזווית ראיה נשית על המקרא והסיפורים שמאחורי השירים. נויה עוסקת במחקר, הוראה וכתיבת ספרי לימוד, חברה בצוות הניהול של מיזם 929.

עידן טולדנו – גיטרה, פסנתר, ניהול מוזיקלי ועיבודים. עידן הוא נגן רב-כלי, מלחין, מעבד ומפיק מוזיקלי. בעל השכלה אקדמית מוסיקלית מערבית ומזרחית. מתמחה במפגש בין תרבויות באמצעות מוזיקה, כותב ומלחין מוזיקה להצגות וסרטים, ומופיע בארץ ובעולם עם הרכבים שונים.

וכן הנגנים: יוני דרור – כלי נשיפה | נעה איילי – צ'לו