שיר זיו במפגש סביב הספר "מכתבים לאיה"

שיר זיו – בעקבות הספר "מכתבים לאיה"

אם טובה דייה? – איך מצליחים לשרוד את האמהות ואפילו ליהנות ממנה, מה כל האמהות לא מספרות על חווית האמהות, ואיך ארגונים וחברות יכולים לתמוך בשינויים הדרמטיים שעוברות אמהות. הרצאה חשובה עבור אמהות טריות ואמהות שבדרך.

הרצאת סופר – על תהליך הכתיבה, איך מתגלגל מדור בעיתון לספר ביכורים  ואיך משווקים ספר ב- 2018. מאחורי הקלעים של כתיבת הספר ופרסומו.

שיר זיו היא אשת תקשורת, עיתונאית ומרצה. ילידת רמת השרון. מקיאה משבוע 6 ואילך. בעלת שני תארים אמיתיים, תעודת הוראה אחת ומאסטר במדעי הפחמימות. כיהנה כמבקרת הטלוויזיה של "ישראל היום" קרוב לעשר שנים. נשואה ואם לשתיים, חברת מועדון בכירה במקס סטוק.

כיום בעלת המדור "מתי בפעם האחרונה" וכתבת מגזין במוסף "שישבת" של העיתון.

בעלת תואר ראשון במדעי המדינה, תואר M.F.A בקולנוע ובטלוויזיה ובעלת תעודת הוראה. מזה עשור מרצה ומלמדת כתיבה במוסדות ובארגונים (סדנאות כתיבה חדשות אוקטובר 2018 בגבעתיים וברמת גן).

"זה קרה גם לי! הפכתי לאמא. והתאהבתי. מיד התאהבתי בה. אני מאוהבת, מכורה, מסוממת, מעריצה שרופה של הבת הבכורה שלי, וגם של זו שהגיעה אחריה, אף שנשבעתי שעל גופתי אכנס שוב להיריון (שקרים שנשים ביהריון ולאחר לידה אומרות). אבל לא הכל היה קל. או כיף. או מהמם. לא הכל נראה כמו בתמונות ששורפות את הרשתות החברתיות. היה גם קשה, ומעייף, מתיש ומבלבל.

רוב הזמן הרגשתי שזו פריבילגיה לגדל ילדה ולהחזיק עבודה במשרה מלאה. אז כתבתי על זה במדור שלי "מכתבים לאיה", שפורסמם במוסף "שישבת" של "ישראל היום" וכך גיליתי שאי לא לבד. שעוד אמהות, וגם אבות, מרגישים כמוני, שהם שמחים ועייפים, מאושרים ומותשים, חולים על הצאצאים שלהם ומשתוקקים בו זמנים שסבא וסבתא ייקחו אותם לאיזה 48 שעות. או ימים".

הספר הזה עוסק בדילמות איתן מתמודדים הורים טריים מדי יום ביומו. הוא נועד להגיד, בפשטות, תירגעו. אתם לא לבד – ועל הדרך לתרום טיפ או שניים מניסיונה האישי של המחברת, שגילתה את האתגרים הכרוכים במלאכת גידול צאצאים.