שירה גפן – סופרת ותסריטאית

שירה גפן, תסריטאית, במאית וסופרת

ילידת 71, בוגרת הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב. סופרת ילדים, תסריטאית, בימאית, ושחקנית.
כתבה את ספרי הילדים "פעם הים היה מרק", "על עלה ועל אלונה"- זוכה פרס הדסה, ו"לילה בלי ירח" אותו כתבה בשיתוף אתגר קרת, "בלונה", "לילה-טוב מפלצת", "אגם הדמעות".
כתבה וביימה את "הלב שנעלב" הצגת ילדים שזכתה בפסטיבל להצגות ילדים בחיפה.
כתבה וביימה את ההצגה "החתונה האחרונה" שעלתה בתאטרון חיפה. השתתפה במופע המחול "אנגז'ה" לצד עמנואל גת ויוסי יונגמן מופע המשלב מחול וטקסט אותו כתבה. כתבה דיאלוגים למופע המחול של נעה דר- "עננוצה"
כתבה ובימה את סדרת הילדים "איך שיר נולד" על פי שיריו של יהונתן גפן.
בקולנוע שיחקה בסרטו של אסי דיין "מר באום", השתתפה גם בסרטו של יורם זק "לאור היום" ובסרטו של גור בנטוביץ' "משהו טוטאלי". בטלוויזיה שיחקה בסדרה "עשרים פלוס".
בתאטרון השתתפה גפן בהצגות "התאומים מוונציה" ו"המובן מאליו" בתיאטרון בית ליסין, "לס מואהטמה" בתיאטרון החאן, ו"הכלה וצייד הפרפרים" בתיאטרון הלאומי הבימה.
הקימה יחד עם שתי שותפות את עמותת "כנפיים"- עמותה ליוצרים בעלי מוגבלויות, כתבה את המחזה להצגה "כפית של זהב" בה שיחקו שחקנים מוגבלים וביימה רינה פדווה.
כתבה את התסריט לסרט "מדוזות" אותו ביימה יחד עם אתגר קרת, "מדוזות", הוצג במסגרת פסטיבל קאן 2007 וזכה בפרס "מצלמת הזהב", כמו כן זכה הסרט בשני פרסים במסגרת "שבוע הביקורת" – אחת התחרויות הנלוות לתחרות המרכזית: "פרס הבימוי" מטעם איגוד היוצרים הצרפתי ו"פרס המבקרים הצעירים". ב2014 כתבה וביימה את הסרט "בורג" שהוקרן בפסטיבל קאן, ובפסטיבל ירושלים זכה בפרס התסריט והעריכה, וב- AFI Festival זכה בפרס היוצרים החדשים.