רפי דהן – "מבצע שובי רוני"

הרצאתו של הסופר ואיש החינוך רפי דהן סביב ספרו "מבצע שובי רוני" – נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו. חבורה סודית של נערים ונערות בשליחות המוסד במרוקו.

החבורה פעלה תחת מסווה של "נבחרת כדורגל" ומשימתם הייתה העברת מסמכים ואשרות עלייה מזויפים למשפחות יהודיות לקראת העליה לישראל.

מלבד העלילה, הסיפור חושף לראשונה פרק ציוני מפואר שטרם סופר. ההרצאה מבוססת על סיפורו האישי של רפי שהיה חלק מחבורת "שובי רוני".

רפי דהן, בוגר תואר ראשון ושני בחינוך ובהיסטוריה של עם ישראל, איש חינוך, מפקח, מנהל מחוז מרכז של מינהל ח"ן במשרד החינוך, מרצה לחינוך ומורשת ישראל, זוכה פרסי חינוך, מחבר חמישה ספרים ומחזות.

מדבריו של רפי דהן:

זהו סיפור של מסע חיי המתחיל בהרי מרוקו, העלייה לארץ, זיכרונות ותובנות מהמעברה, ההתבגרות וההתגבשות האישית לצד ההתבגרות של מדינת ישראל. סיפור על מציאת הדרך והייעוד האישי והלאומי, במסגרות של חינוך והדרכה, ניהול ופיקוח, סיפור של עדייה חינוכית ועשייה ציבורית.

בסיפורי אפרוש בפניכם את מארג התובנות והלקחים שהיו מנת חלקי במהלך שנות עשייה חינוכית, פנייה לפוליטיקה, עליות ומורדות, חוכמה שנספגה בבית אבא ושאליה הצטרפו ניסיון חיים, לקחים מעבודה, זוגיות, משפחה ולמידה מחוכמתם של אחרים.  סיפור המסע האישי שלי – מנהיגות כיעוד, מנהיגות ישראלית חינוכית וציונית.