רענן שקד

עורך, עיתונאי, תסריטאי וסופר ישראלי. שימש כעורך מוסף "24 שעות" של ידיעות אחרונות וכיום הוא בעל טור במוספים "7 ימים" ו- "7 לילות", כתב מגזין בכל מדורי העיתון ושדרן רדיו בגלי צה"ל.

הספרים של רענן שקד:

"החלום האמריקאי – מדריך למשתמש" (הוצאת "ידיעות ספרים")

מציג, מנקודת מבט אישית, את ההחלטה לעבור להתגורר לתקופה בארה"ב, ונותן פרספקטיבה, רשמים, חוויות ומידע שימושי רב לכל ישראלי העומד או שוקל לעשות זאת. הספר התבסס על שלוש השנים בהן התגורר המחבר בארה"ב ועל כתיבתו לאורך שנים אלה עבור "מעריב".

"ועכשיו להתחתן" (הוצאת "מודן") הוא קובץ סיפורים קצרים הנע סביב רווקות מאוחרת, לחצים אישיים ומשפחתיים, פחד מפשרה, בדידות ושעמום – ומצליח, על הדרך, לתאר מסעות באגפים נוספים של המציאות והפנטזיה: עולמה של בת 17 חכמה ובשלה מדי; מסדרונותיו עמוסי השנאה של עיתון יומי נפוץ; וגם קוסם רומני אחד שנפטר מאשתו רק כדי לגלות שעשה טעות גורלית. סיפורים מלאי חיים, יצריים, רגישים בלי להפוך רגשניים – סיפורים על חיים מסובכים: החיים שלנו כיום, עם אופציה לקסם בלתי צפוי שמתרחש לעיתים רחוקות מדי.

 "תגיד אבא" (הוצאת "ידיעות ספרים") עוסק בשנה הראשונה לאבהות. באיך נראים החיים שאחרי אובדן השינה, דעיכת הזוגיות, עזיבת העבודה בארבע אחה"צ, הלילות הטרופים והימים שאיבדו צורה – ויותר מזה: איך נראים החיים אחרי שהחיים הקודמים שלנו נמחקו והפכנו לאנשים שפעם לא ספרנו – אנשים עם ילדים.  הספר מבוסס על הטורים האישיים שפורסמו במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות לאורך השנה הראשונה שלאחר הולדת בנו הבכור של המחבר.

בנוסף, שקד יצר וכתב (עם התסריטאית סיגל אבין) את הסדרה הקומית "בלתי הפיך" ששודרה בערוץ 2 (רשת).  בימים אלה עובד רענן שקד על רומן.

*הסופר מיוצג ע"י מיתר – קוטלר