עדי מאירי – כתבת פלילים במגוון הרצאות

לעדי מאירי נסיון של קרוב ל- 20 שנה ככתבת פלילים, מגישה ופרשנית בתחנת הרדיו "קול ישראל" ובערוץ הראשון בתכנית המשפט והפלילים ״סירנות״. במהלך עבודתה סיקרה את מקרי הפשע הקשים והמצמררים ביותר שקרו במדינת ישראל. היא עומדת מאחורי חשיפת פרשיות פשע והדמויות המסתוריות העומדות מאחוריהן. מאירי זכתה בפרסי אומ"ץ ורשות השידור על הישגיה. בשנים האחרונות הגישה את תכנית הרדיו הפופולארית ״הכל דיבורים״. יוצרת סרטים על עולם הפשע, ופרסמה לאחרונה ספר ״יומנה של כתבת שטח״, על פרשות הפשע והחקירות הגדולות שחשפה וסיקרה. כיום משמשת פרשנית בערוץ 12 בטלוויזיה.

בהרצאות חושפת עדי מה באמת קרה מאחורי הקלעים של הפרשיות והאירועים הגדולים בעולם הפשע שמעולם לא פורסמו. אופן דיבורה הרהוט והאופן הסוחף שבו היא מעבירה את סיפורה, כולל קטעי וידאו בלעדיים ומרתקים, מכניסים את הקהל אל מעמקי עולם אפל שקיים סביבנו.

ההרצאות:

מאחורי הקלעים של עולם הפשע – הרצאה המהווה שער אל העולם המאיים והמסתורי  של הפשע. עדי מציגה בפני המשתתפים פרטים שלא פורסמו בשום אמצעי תקשורת. ההרצאה עוסקת בפרשיות סבוכות כגון: רצח הנערה תאיר ראדה והאם רומן זדורוב הוא אכן הרוצח, מקרה הרצח של עו"ד הפלילי יורם חכם, שאותו פגשה מאירי שבוע וחצי לפני שנרצח ושמעה ממנו על מעקב שהיה אחריו, הדרכים בהן ארגוני הפשע סוחטים קורבנות תמימים, שוטרים שחצו את הקווים והתדרדרו לעולם של פשע ושחיתות, פרשת הרב פינטו, פרשת ״השופט המכה״-האם המערכת המשפטית מגוננת על בכיריה, הונאות כלכליות ועוד.

איזו משטרה – סקירת הסיבות לכישלונה של משטרת ישראל בשיפור תדמיתה הציבורית. זאת על אף שנכתבו בעבר תוכניות שונות לשיפור המיתוג של משטרת ישראל ולמרות שמפכ"ל המשטרה החדש הכריז כי אחת ממטרותיו היא לשקם את תדמית המשטרה. בין הסיבות הממשיות לכישלון זה מתייחסת עדי לתלונות החוזרות ונשנות של אזרחים על כך שמשטרת ישראל מתרשלת בטיפולה בכל הנוגע למניעת פריצות, מניעה של דמי חסות והתפשטות האלימות הגואה.

הטרדות מיניות – ההרצאה המתאימה למקומות עבודה הרוצים להקפיד על סביבת עבודה הולמת ומכבדת. מהן זכויותינו כנשים, מתי הטרדה היא הטרדה, דוגמאות, כיצד המערכת החוקית מתייחסת לסוגייה זו, כיצד יש לנהוג במקרה של הטרדה ומהן חובותיו של המעסיק ופסיקות בעניין זה.

עבירות כלכליות – גניבת קרקעות, כנופיות המתמחות בגניבות בתים כשאנחנו בחופשה, כיצד להיזהר מנוכלי קרקעות ובתים, הונאות בכרטיסי אשראי וחשבוניות מס פיקטיביות וכיצד רשות המיסים והמשטרה מתמודדות עם עבירות אלו, מעשי עוקץ שונים ומעשי מרמה של בעלי מקצוע שכולנו נתקלים בהם: עורכי דין, מדבירים, חשמלאים וכו, וכיצד להישמר.

עולם התקשורת – מאירי תספר על עבודת העיתונאים. כיצד הם משיגים סיפורים, מגייסים מקורות מידע ועובדים עם הגופים שאותם הם מסקרים. עוד תספר על קשרים ואינטרסים בעולם התקשורת ובין התקשורת לבין הגופים המסוקרים. כיצד אפשר לעניין כלי תקשורת בסיפור שאנחנו מבקשים לפרסם, מהם השיקולים לפרסום ואי פרסום של סיפור, צווי איסור פרסום ולחצים ואיומים על עיתונאים.