סדנת קריאה וכתיבה לילדים עם הסופרת גליה עוז

סדנת  קריאה כתיבה  לכיתות ג'-ו' בהנחיית הסופרת גליה עוז

 מספר המפגשים: 6-10 מפגשים, או סדנה שנתית. משך הפעילות: כשעה ורבע.

הפעילות תתקיים בחדר נפרד ושקט עם שולחן וכסאות.

 תיאור הפעילות:

איך כותבים גיבור ספרותי כך שהקורא ירגיש שהוא מכיר אותו? איך מתכננים עלילה ואיך משלבים בה הפתעה, מתח או הומור? למה חשוב לדעת למחוק, ולא רק לכתוב?

סדנה שבועית שבה משוחחים, קוראים, כותבים ולומדים איך לשתף ולהקשיב. כל מפגש ייפתח בקריאה מודרכת ביצירה איכותית ובהיכרות עם חייו של הסופר. המשתתפים יתנסו בכתיבת סיפורים קצרים, והמעוניינים יוכלו גם לקרוא אותם בפני חבריהם, תוך שימת דגש על אווירה תומכת ולא שיפוטית.

במהלך הסדנה נפגוש גיבורים ספרותיים כגון רוניה בת השודד מאת אסטריד לינדגרן, ההוביט מאת טולקין, מטילדה מאת רואלד דאל וכמה מגיבורי המיתולוגיה היוונית, וכן נשחק במשחקים שבהם ננסה לשחרר את הדימיון ולשפר את כושר הביטוי ואת התיקשורת בינינו.

הסדנה מיועדת לילדים אוהבי ספר, קשובים, סקרנים וסובלניים בכיתות ג'-ו'.

הילדים מתבקשים להביא איתם מחברת וכלי כתיבה לכל מפגש.

גליה עוז היא סופרת ילדים ובמאית דוקומנטרית. הספרים בסדרת “שקשוקה נעלמת” שכתבה תורגמו לכמה שפות וזכו ב"פרס ראש הממשלה" ב-2012. ספרה "אני מייקי" זכה בפרס דבורה עומר ב-2018. ספרה "מתי כבר החתול שלנו יאהב אותנו" זכה בעיטור הפנקס ב-2018. ההצגה "שקשוקה ושוד הלימונים הגדול" ע"פ ספריה הועלתה בתיאטרון אורנה פורת. סידרת הטלוויזיה "שקשוקה" על פי ספריה משודרת בהצלחה גדולה בכאן חינוכית. מרצה וכותבת על ספרות ילדים במסגרות שונות. סדנאות קריאה כתיבה בהנחייתה מתקיימות מזה 7 שנים בספריה הציבורית ברמת גן.