"מילה טובה" – הצגה חדשה בנושא השפה העברית ועידוד הקריאה

מסע אל חוויה מיוחדת ומהנה, בה תגלו  עד כמה חשוב לדעת לכתוב ולקרוא, לחקור, ללמוד ולגלות…..עולמות חדשים.

לוץ הוא גמד שובב שגר במושב הגמדים. בזמן שחבריו הגמדים יושבים ולומדים לכתוב ולקרוא, הוא מתבטל, משתולל ומתרוצץ, משחק, מטייל ומקפץ.

לוץ אוהב חיות, פרחים וטיולים ובעיקר אוהב להקשיב לסיפורים. מדי יום, הוא נפגש בקרחת היער, ליד הפטרייה הצבעונית עם חברתו הטובה "נופי", פיית הסיפורים, שמספרת לו אגדות וסיפורים מרתקים.

יום אחד, נופי מודיעה ללוץ שהיא חייבת לעזוב את מושב הגמדים. ולחזור לגור ביער-הפיות יחד עם חברותיה הפיות, אחרת תילקח ממנה נקודת-האור, כוח הקסם ייעלם והיא תשוב להיות ילדה רגילה. לוץ נותר לבדו, עצוב ומיואש. מי יקריא לו עכשיו סיפורים?

עזיבתה הפתאומית של נופי מכניסה את לוץ, למסע בעולם המילים. הוא עובר הרפתקה מדהימה ומהנה, בה הוא פוגש את מלכת האותיות, את גברת מילה נרדפת, את אדון דמיון ואת גברת נקודה, הוא מזהה מילים וצלילים, ממציא סיפורים, נהנה ושר שירים.

כשהוא מגיע לסיום המסע, הוא מבין שהוא  נמצא בפרשת דרכים. והוא צריך לקבל החלטה.

האם להמשיך לשחק ולקפץ, להשתולל ולהתבטל? או להצטרף לחבריו וללמוד לקרוא ולכתוב. סקרנים לדעת מה החליט לוץ?

על היוצרים:

מחזה : מאיה בר מוחה גוזלי
יוצרת, סופרת ומאיירת שכתבה ואיירה עשרות ספרי ילדים, מופעים, הצגות וסדרות טלוויזיה שזכו להערכה והצלחה גדולה בקרב ילדים, הורים וגננות. בין הספרים שכתבה: "טיטולי", "בארץ ההבעות", "טיפה של תשומת לב", "משפחה אחרת", "חיפזון וזהירון", "צבע הדמעות", בארץ גול, סיפור על אותיות,מעשה בשיר ומנגינה, "חבריי בעלי המקצוע", פילוני ועוד.

בהשתתפות:  הדס קייט והילית דויטש  |  בימוי: עידן עמית |  לחנים וניהול אמנותי: חיים גוזלי |

עיבודים מוסיקליים: חזי שקד |  תלבושות: אלה קולסניק  | כוריאוגרפיה:  לילך פרידמן