מיכל שלו

מיכל שלו היא מהסופרים הנמכרים והאהובים ביותר בישראל. כתיבתה אנושית וחמה, סוחפת ומרגשת. בספריה היא משלבת היסטוריה, הרפתקאות, רומנטיקה, ציונות ואהבת-הארץ. היא מקיימת קשר הדוק עם קהל הקוראים באמצעות מפגשים בכל רחבי הארץ והתכתבות רבת שנים ענפה ומרתקת.

על מיכל שלו וספריה:

מיכל שלו נולדה בארצות הברית וגדלה בקרית אונו, למדה משפטים באוניברסיטת תל אביב ועבדה כעורכת דין. בשנת 1996 התמסרה לכתיבת רומנים ופרסמה את ספרה הראשון "מלאכי עליון" שזכה להצלחה רבה. ספרה "שבועת רחל" שיצא בשנת 1997 התקבל בהתלהבות עצומה על ידי הקוראים, שהה ברשימות רבי המכר במשך יותר משנה ומכר מעל 180,000 עותקים. גם ספרה "מאה חורפים" שיצא בשנת 2001 זכה להצלחה מסחררת דומה. בשנת 2005 פרסמה את "רחמים" ובשנת 2008 את "הזדמנות למשהו טוב". בשנים 2008-2009 פרסמה סדרת ספרי פעוטות בולו-גולו לא רוצה לעשות אמבטיה/לישון/לחפוף ראש. ביוני 2010 התפרסם הרומן השישי "ממערב לירח", ובמרץ 2013 יצא ספרה "ימים בסערה" שכבש את ראש טבלאות רבי המכר. ספרה "לרוץ עם סוסי הפרא" אשר יצא במרץ 2016 הנו פסיפס עוצר נשימה מימי הביניים המשתרע מאחוזות המלך אדוארד, דרך מצודות צלבניות בעכו ועד לערבות-הדשא הפראיות של מונגוליה. במרץ 2018 יצא ספרה המצליח שכבש את לבבות הקוראים "סדקים בזהב".

ההרצאות:

  • עולמה של סופרת: הסיפור שמאחורי הקלעים – מציאות ודמיון ביצירה ומקורות השראה עם דגש על הספר האחרון (מתאים לקהל שזה המפגש הראשון שלו עם מיכל)
  • העולם שהיה – העולם של היום: על ציונות ואהבה
  • נשים – פמניזם ומה שביניהם ביצירה
  • שיחה על כל אחד מהספרים באופן מעמיק
  • "סדקים בזהב" מגלם את התקווה והאמונה ביכולתם של אנשים להסתכל באומץ לתוך עצמם, להתגבר על קשיים וטראומות, למצוא אושר ולבנות חיים טובים ורבי-משמעות. כל אחד מהגיבורים בספר נושא עמו סודות וכאב, מהם הוא מנסה להשתחרר. המנעד והעוצמה של הבעיות משתנים מאדם לאדם. יש בעיות "רגילות" ושכיחות יותר, אותן אפשר למצוא כמעט אצל כל אחד ובכל משפחה, ויש בעיות שהן בבחינת חיים ומוות. הגיבורים שלי משתוקקים לאהוב ולהיות נאהבים. חוויות הילדות שלהם והיחסים עם הוריהם, קובעים במידה רבה את הנתיב בו הם הולכים בבגרותם, ובכל זאת, כשהם בוחרים להתמודד עם הקונפליקטים והדרמות המלווים אותם כמו גם עם המכות שניחתו עליהם, הם מגלים שיש להם יכולת מופלאה לעצב את גורלם ולהגיע לשלווה, למיצוי עצמי ולשלמות-הנפש הנכספים. ביפן, כשכלי יקר-ערך נשבר, לא משליכים אותו, אלא ממלאים את הסדקים בזהב טהור, ובכך עולה ערכו אף יותר. האמנות עתיקת-היומין הזאת, המכבדת את העבר ולא מנסה לטשטש אותו, נובעת מהפילוסופיה על פיה יופי יכול לשכון גם בפגום והלא מושלם. עבורי זו מטאפורה לנפש האדם אשר מסוגלת גם מתהומות ומחשכים להיבנות, להתעצם, להבקיע את העננים, ולעוף גבוה אל שמים בהם זורחת שמש.