מיכל כהן חי "לולק"

בס"ד

…"לא תמיד אנחנו יכולים לכוון את אירועי החיים שמתרחשים סביבנו, אבל בכל רגע, בכל התמודדות, ישנה לכולנו זכות הבחירה. הבחירה בדרך ההתבוננות באירועי החיים שקורים לנו, מה נגיד לעצמנו עליהם, איך הם ישפיעו על תחושת הערך העצמי ועל הביטחון שלנו, כמה נוכל להחזיק בידיעה שהכל בסדר הנכון, שלכל דבר ישנה סיבה, לכל דבר מקום. כמה נוכל להתבונן במציאות ולמצוא בה הזדמנויות לצמיחה."   מתוך הספר "לולק" / מיכל כהן חי, הוצאת ידיעות ספרים

 "כל ילד צריך מבוגר אחד שיאמין בו" איך הופכים להיות המבוגר הזה?

החיים לא צפויים. ברגע אחד הדברים משתנים בשבילנו. אנחנו למודי נסיון וכבר יודעים:

כדי לצלוח את החיים האלו עם כל מה שהם מביאים אלינו, צריך חוסן נפשי.

המציאות הזו שאנחנו חווים ובמיוחד הילדים שלנו תשפיע על חייהם אז איך אפשר לעזור להם לעצב תפיסת עולם וחוסן נפשי שיאפשרו להם לבחור בחיים טובים ומשמעותיים?

בהרצאתה המרגשת והמעצימה מביאה מיכל כהן חי, את סיפור כתיבתו של הספר החדש שלה לנוער, "לולק" (הוצאת ידיעות ספרים), סיפור ילדותו של הרב ישראל מאיר לאו כילד בגטו ובמחנה הריכוז, וגם את סיפור התמודדותו של הלל, בנה שלה, שחי כאן ועכשיו בתל אביב ומתמודד עם יתמות, ואיך סיפורו של הרב משפיע ומעצב את תפיסת עולמו. בהרצאת השראה זו, יובאו תובנות וכלים להתמודדות גם של הסביבה במצבי חיים שונים ואיך אנחנו, כהורים, אנשי חינוך וטיפול, יכולים להפוך למבוגר הזה שישפיע היום על הבחירה של הילד היום למבוגר שיהפוך להיות בעתיד.

זוהי הרצאה שמשלבת גם סיפור אישי, עם תובנות וכלים מהמסע המיוחד לכתיבת הספר על ילדותו של הרב לאו, ועם השראה לחיים על התמודדות והתחזקות מתוך משבר.

זוהי הרצאה של סופרת, שהיא גם אמא, מטפלת רגשית ומורה לחינוך מיוחד בעברה.

מיכל כהן חי, כותבת רב המכר הקסום לילדים "תפילילה", והספר למבוגרים "זמן שמים" –  ספר השראה ותרגול לנשים, מרצה ומנחת סדנאות.

במסגרת הרצאות הדגל המרתקות שלה מעבירה מיכל סיפור אישי מרגש ומעצים וכלים משמעותיים לכל אישה באשר היא מתוך כבוד לבינה הנשית שניתנה לכל אחת מאיתנו.