מיטל מיכאלי

מיטל מיכאלי היא זמרת, יוצרת ושחקנית. אלבום סולו הבכורה שלהI am Project  יצא בשנת 2018.

הסינגלים Insurance Guy   ו I am Blue  מתוכו, זכו להצלחה ונכנסו לפלייליסט של כאן 88 והושמעו בשאר תחנות הרדיו.

מיטל מיכאלי התחילה את קריירת המשחק והשירה שלה בגיל 10 כילדה שחקנית במחזמר "צלילי המוזיקה". בהמשך השתתפה במחזות זמר נוספים ("ספר הג׳ונגל", פסטיגל ועוד), תכניות טלוויזיה ("כל העולם במה") ודיבובים לסרטים וסדרות ("בילבי" ועוד)

בצבא שירתה בלהקה הצבאית של חיל החינוך, למדה לתואר בקולנוע ותקשורת באונ׳ תל אביב וחזרה אל עולם המשחק. מיטל לקחה חלק בתכניות טלוויזיה, ביניהן: "פלפלים צהובים", "ראש גדול" ו "גאליס". במקביל, החלה לעבוד על מוזיקה מקורית משלה.

ב-2012 השתתפה בעונה הראשונה של תכנית המוסיקה The Voice, שם הכירה זמר יוצר בשם עציון מאיר.  השניים הקליטו יחד אלבום משותף והופיעו בארץ ובעיקר לקהילות יהודיות בארצות הברית.

ב-2015 החלה לעבוד על ה I am project, אלבום הסולו שמלווה ומכיל תהליך של התבגרות,  התמסדות, גיבוש זהות ועמדה כאישה ואובדן אם.

במופע המלווה את האלבום, הקהל נכנס אל הזירה האינטימית ביותר בה ניתן לעבד רגשות, חוויות ומחשבות-  חדר הקליניקה בו נפגשים המטפל והמטופל.

תוך כדי העבודה על מופע זה, פגשה בסופרת והמשוררת מיה טבת דיין. החיבור סביב הגעגוע לאמא שאיננה עוד, הוליד יצירה ועשייה משותפת.

במוזיקה של מיטל אפשר לשמוע את הזיקה אל העולם היצירתי של לאונרד כהן, ג׳וני מיטשל, ניל יאנג ואמנים צעירים יותר מעולם הפולק העכשווי, כמו דמיאן רייס ובון איבר. מוזיקה שמספרת סיפור, מדברת את החיים מתוך החיים.

כיום, עובדת מיטל על אלבום סולו שני, הפעם בעברית, יחד עם עמיר לב ואיתי צוק.