מגי (מרגלית) אוצרי

הרצאה בנושא – “’סתם צחוקים’ או הטרדה מינית? – הומור מיני בעבודה ובלימודים”

כולנו משתמשים בהומור במהלך חיינו. אנחנו משתמשים בהומור כדי להתמודד עם מצבים לא נעימים, כדי להפיג מתחים, כדי לחזק קשרים חברתיים וסתם כדי “להרים את מצב הרוח”, ו ”להקליל את האוויר”. בעבודה או בלימודים, ההומור מאפשר לנו לשבור שגרה ולהעלות חיוך על פנינו ועל פני עמיתינו. ובאמת, לרוב, כולנו מבינים שבדיחה היא רק בדיחה – כל מטרתה היא להצחיק, ולא עומדת מאחוריה כוונה פסולה. אך מה קורה כשהבדיחה עוברת “קווים אדומים” והופכת לפוגענית?

בהרצאתה, תתמקד מגי אוצרי בבדיחות סקסיסטיות ובבדיחות מיניות במקום העבודה. בהרצאה קלילה זו, שבמהלכה יוצגו מגוון דוגמאות משלל קומדיות טלוויזיוניות, נלמד להבחין ביחד מתי ראוי או מותר לספר בדיחות שיש להן היבט מיני, ומתי בדיחות כאלה חוצות את הגבול והופכות להטרדה על רקע מיני של קולגות לעבודה. כך, בין השאר, נבחן את התכליות העומדות מאחורי חוק ההטרדה המינית ואת ההיגיון העומד ביסודו, ונלמד לנתח מדוע בדיחות מיניות מסוימות או בדיחות מיניות שנאמרות בסיטואציות מסוימות, עלולות להיות פוגעניות ובלתי ראויות, ולכן רצוי להימנע מהן.

 מגי אוצרי היא סופרת ודוקטורנטית בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב. נושא המחקר שלה – המתבצע תחת הנחיית פרופ’ אסא כשר ופרופ’ מנחם מאוטנר – הוא הומור פוגעני.

*המרצה מיוצגת ע"י מיתר – קוטלר