"לכתוב את עצמי" – סדנת כתיבה עם עומר ברק ורענן שקד

לכתוב את עצמי – סדנת הכתיבה בגוף ראשון המובילה בישראל

יש לך סיפור. גם אם נדמה לך שלא. 

אם נולדת, גדלת, השתחררת, פגעת, נפגעת, חלית, נפצעת, התחתנת, התגרשת, נולד לך ילד, ילדה, איבדת אנשים, הרווחת אחרים, הגעת לגיל עגול מספיק, הגעת לגיל מרובע מספיק, התגרשת פעמיים, התחתנת פעם אחת, ניהלת רומן או התעוררת בדירה בקומה ה-17 באם המושבות (או בקומה אחרת, במקום אחר!) עם משפחה ועבודה מסודרות מדי ואין לך מושג איך ולמה ומה הלאה – יש לך על מה לכתוב.

וגם אם שום דבר מכל זה לא קרה, עדיין יש. באמת.

אנחנו לא עוד סדנת כתיבה. לא ננסה להביא אותך לכתוב את הרומן הגדול שלך (אלא אם כן זה בדיוק מה שרצית), כי אנחנו מלמדים איך לכתוב את הדבר שאנשים הכי רוצים ומחכים לקרוא כיום – אותך. העובדה שספרים בגוף ראשון (ממוארים, אוטו-פיקשן) הפכו לסוגה הנמכרת ביותר בארה"ב היא הוכחה אחת. הספרים, הטורים, הרשתות החברתיות, הצורך להתבלט אפילו במייל, בהודעות טקסט ובמצגות משרדיות – כולם צד נוסף של אותו דבר.
הכל אישי. כל דבר שייכתב בגוף ראשון בצורה טובה, נכונה וכנה יכול להצליח.

אז למה עוד אין לך טור בעיתון? או ספר על המדפים? או סדרה בטלוויזיה? או פייסבוק עם קהל מעריצים שצמא ומחכה לכל טקסט שלך?
זו בדיוק הייתה השאלה שאנחנו שאלנו את עצמנו – כי לא היה לנו את מי לשאול – כשאנחנו התחלנו לכתוב, ובמשך שני עשורים עבדנו קשה מאוד כדי לגלות את התשובה, ולהגשים את כל חלומות הכתיבה שלנו.
אנחנו לא יכולים להבטיח ש״כל אחד יכול״, כפי שנוטות לעשות סדנאות אינסטנט מסויימות, אבל אנחנו כן יכולים להבטיח דבר אחד: העולם מחכה גם לסיפור שלך .
וב"לכתוב את עצמי" החלטנו לתת לכותבים מתחילים – ומתקדמים – בדיוק את הסדנה, ההדרכה, השיעורים, הליווי והתשובות שאנחנו היינו צריכים לקבל כשהתחלנו.
לכתוב את עצמי הינה סדנת הכתיבה הפופולרית והותיקה לגוף ראשון בישראל, כשמאחוריה 60 מחזורים בשמונה שנים ואלפי בוגרים מרוצים. את הסדנה מנחים רענן שקד (״סירת שקד״, ״בלתי הפיך״) ועומר ברק (״לחוץ חתונה״, ״עוד סיפור אחד״, ״כולם לחייך״)