לילך שם טוב – "לעוף בניגוד לחוקי הטבע"

שמי לילך שם טוב,  ביום הולדתי איבדתי את היקר לי מכל. את שלושת ילדיי האהובים: עומר (9), רוני (8) ואור (5) שאיבדו את חייהם על ידי אביהם. לאחר תהליך מורכב התחלתי להסתכל על החיים בצורה שונה. החלטתי לבנות את חיי מחדש.  זהו סיפור חיים כואב ומרגש אך מלא תקווה. להמשיך לחיות ולהביט קדימה.

על ההרצאה:

אחרי למעלה מחמש שנים, הבנתי שכדי שאוכל להמשיך לחיות על מנת לחיות ולא רק כדי לשרוד את החיים, אני חייבת למצוא משמעות שתיקח אותי קדימה תוך שימור ערכיי. תוך כדי התמודדות עם הבלתי אפשרי, עם למידה דרך שבירת מוסכמות, עד למציאה וזיהוי של המהות הפנימית בהתמודדות מול אובדן.

היו לי בחירות והשתמשתי בהן בתבונה. עם כל הקושי והכאב הבנתי שלא אוכל לשנות את התוצאה הסופית הקשה כל כך, ולכן החלטתי להנציח, לעזור, לפעול למען האחר ולתת יד למי שרק יבקש, להגביר את המודעות למניעת אלימות ולנסות להביא פתרונות לעניין זה, מתוך מקום של שיתוף ואהבת אדם.

בהרצאתי אני משתפת באותם רגעים קשים לאחר האובדן של חיי וההחלטה הבלתי מתפשרת שמשקפת את המוטו שלי: "לחיות על מנת לחיות ולא על מנת לשרוד". יציאתי לתקשורת בתקופת המשפט, התגובות וההשראה להמשיך.   מאחר וראיתי כי לסיפור שלי קיימת משמעות עם ערך מוסף לחברה, החלטתי לשתף במה שעבר עליי לפני הנישואין, תוך כדי, במשבר בזוגיות – באורות האדומים שהיו שם ולא ראיתי טרום נישואיי, בסמוך לטרגדיה ובזמן שאחרי ובהחלטות שלקחתי על עצמי מאז אותו יום.