לאה שטרן – מרצה ומומחית להורות וליחסים

 • בעלת תואר שני בתקשורת מהאוניברסיטה העברית
 • מוסמכת מכון אדלר ומשרד החינוך להדרכת 

  הורים

 • מנחת קבוצות הורים, מרצה בארגונים ובעלת קליניקה פרטית
 • כותבת בנושאי הורות באתרים YNET ו- דוקטורס
 • יועצת הורות לקבוצת המדיה הופ
 • מגישת פינת הורות בתוכנית הבוקר של נדב אבוקסיס ברדיו תל אביב
 • בעלת ניסיון רב בעבודה בארגונים

הרצאות להורים

 • הכל אני יכולכהורים, חשוב לנו מאד לגדל ילד עם בטחון עצמי גבוה ובכך להבטיח את הצלחתו. ההרצאה עוסקת בהשפעה העצומה שיש להורים על בניית הבטחון העצמי של הילד ותציג  "ארגז כלים" יישומי ופרקטי למימושו.
 • כיצד נכשיר את ילדינו להצליח בשנת 2040? – ההתפתחות הטכנולוגית משנה את כל תתחומי החיים במהירות מסחררת. ההרצאה מציגה את השינויים בכל תחומי החיים ומספקת את התשובה כיצד נוכל להכשיר את ילדינו לסביבה חסרת הוודאות שתתקיים בעוד מספר עשורים.

 מחזירים את הסמכות ההורית ההורות המודרנית מציבה אתגרים לא פשוטים. ההרצאה סוקרת את השינויים שגרמו להיווצרות ההורות המודרנית ומציגה את הדרך הנכונה לסמכות תוך שמירה על יחסים טובים על הילדים.

אבל הוא התחיל … מריבות בין אחים – על מה באמת רבים הילדים שלנו והאם רצוי שנתערב? ההרצאה סוקרת את ההשפעה האדירה שיש להורים בבניית היחסים בין ההורים ומלמדת כיצד להתנהל בזמןמריבות.

 הורים אנלוגיים לילדים דיגיטליים – הורים שגדלו במאה ה – 20 מגדלים ילדים במאה ה – 21. ההרצאה מציגה את הפער שבין התקופות ומציעה כלים יישומיים להכשרת הילדים למציאות החדשה מוצפת המסכים והגירויים.

 אווירה משפחתית – מגיל צעיר סופג הילד את הערכים, תפיסות העולם והאווירה המשפחתית שיוצרים ההורים. ההרצאה מסבירה את חשיבות האווירה הביתית ומקנה כלים לשיפורה.

 לקראת הורות – התקופה שלאחר הלידה ממחישה את הפער בין הפנטזיה לבין המציאות הריאלית. בהרצאה, המיועדת להורים לקראת הלידה הראשונה, מוצגת מראש המציאות האמיתית אותה ייפגשו ההורים הטריים.

 גיל שנתיים הנורא… – כיצד מתמודדים עם אתגרי ההתנהגות של "גיל שנתיים הנורא" וכיצד עלינו לנהוג כשהפעוט לא מפסיק להגיד "לא בא לי" ו"אני לבד"…

 לעבור בשלום את החופש הגדול – המעבר בין שגרה לחופש לא פשוט להורים ולילדים כאחד. ההרצאה מציעה פתרונות ישימים המקלים על כל בני הבית ומבטיחים חופש נינוח ומהנה.

 אמא ואבא עולים לכיתה א' – החששות לקראת העלייה של הגוזל שלנו לכיתה א' ברורים. ההרצאה תסקור את מרכיבי הבשלות הנחוצים למעבר קל ותספק להורים צידה לדרך לתמיכה בילד ההופך לראשונה בחייו לתלמיד.

 ברוכים הבאים לגיל ההתבגרות – גיל ההתבגרות מתחיל בגיל צעיר מאד ותופס אותנו, ההורים, לא מוכנים… נלמד מה התפקיד ההורי בתקופה משמעותית זו ונקבל כלים יישומיים איך לעבור אותה בשלום תוך שמירה על יחסים טובים עם המתבגרים.

 זוגיות שוויונית אבל לא סימטרית – לא דמיינו שהחיים הזוגיים יהיו כל כך שונים לעומת החיים בשלב ההתתאהבות… מה קרה לנו וכיצד נכון לבנות זוגיות שוויונית אבל לא בהכרח סימטרית.