ישי שריד

הסופר ישי שריד נולד בשנת 1965 בתל-אביב. לאחר שירותו הצבאי כקצין מודיעין, למד משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. במקביל לעיסוקו הספרותי עובד כעורך דין.

ישי כתב עד כה שבעה ספרים:

"חקירתו של סרן ארז" (טרף קל) (2000) –   סיפור חקירתו של קצין מצטיין שנחשד באונס חיילת. הספר יצא בהוצאה מחודשת בשנת 2021.

"לימסול" (2009) –  סיפורו של חוקר שב"כ שמקבל משימה מיוחדת שקשורה במשורר מעזה ופעילת שלום מתל אביב. הספר תורגם לשמונה שפות וזכה בפרס הגדול לספרות בלשית בצרפת.

 "גן נעמי" (2013) – סיפור שנה בחייה של הגננת נעמי, אשר נאבקת כנגד פינויה מהגן שהיא מנהלת ומביתה. הספר היה מועמד ברשימה הקצרה של פרס ספיר ותורגם לגרמנית.

"השלישי"  (2015) – הספר מספר את קורות ימיה האחרונים של מלכות יהודה עתידית, לאחר שמנהיג כריזמטי עולה על כס המלוכה ומתמנה לכוהן גדול, בית המקדש השלישי מוקם ועבודת הקורבנות מתחדשת. הספר זכה בפרס ברנשטיין לספרות ותורגם לצרפתית ואיטלקית.

"מפלצת הזכרון" (2017) – היסטוריון צעיר מדווח ליו"ר יד ושם על האופן בו השתלט זיכרון השואה על חייו, במחקריו ובעיסוקו בהדרכת סיורים במחנות ההשמדה בפולין. הספר תורגם לשפות רבות. מחזה יחיד המבוסס על הספר, בעיבודו של השחקן בן יוסיפוביץ, זכה בפסטיבל "תיאטרונטו".

 "מנצחת" (2020) – סיפורה של אביגיל, פסיכולוגית שהתמחתה בטיפול בהלומי קרב ובהכשרת לוחמים לשדה הקרב. היא מקיימת מערכות יחסים מורכבות עם מטופליה בעבר ובהווה, וגם עם הרמטכ"ל רוזוליו, אשר לו היא מייעצת לקראת המערכה הקרבה. בנה שאולי מתגייס לצנחנים, ומערכת הנאמנויות שלה מסתבכת. הספר תורגם לשפות שונות.

"מגלה החולשות" (2023) – זיו משתחרר מיחידת מודיעין מובחרת ומתחיל לעבוד בחברת היי־טק שפיתחה כלי פריצה לטלפונים חכמים. הוא מצטיין בעבודתו אבל משווע לאהבה ולחברות.

במפגש אישי ומעניין מספר ישי על הקשר ההדוק שלו לנושאים ולדמויות בספריו, על היסורים והעונג בתהליך הכתיבה, ועל הקשר בין המציאות הישראלית לכתיבה הספרותית.