ישיב כהן והחוג לתולדות המוסיקה – מופעים מוזיקליים

מפגשים חכמים, מבדרים ונוסטלגיים, של הרצאה והופעה, עם ישיב כהן ולהקת החוג.

ישיב כהן הוא מוזיקאי, מרצה ומייסד "החוג לתולדות המוזיקה" – מיזם עצמאי של הרצאות על מוזיקה ותרבות, שנוסד בת"א ב-2003.  בעשור האחרון הרחיב החוג את פעילויותיו ומעבר להרצאות שהוא עורך באופן עצמאי, הוא משתף פעולה עם מוסדות ותיקים כדוגמת מוזיאון ת"א לאמנות, סינמטק ת"א, סינמטק ירושלים, פסטיבל דוקאביב, בצלאל, מכון ויצמן, סינמטק הרצליה, האוזן השלישית ועוד.

החל מ-2017, כהן מעביר גם מפגשי הרצאה+הופעה. המופעים הועלו במוסדות דוגמת תיאטרון חולון ותיאטרון גבעתיים, בית יד לבנים רמה"ש ות"א, סינמטק ת"א וירושלים, האוזןבר, בית אריאלה ועוד, והתקבלו בהתלהבות גדולה. הרצאותיו של כהן מגוללות את סיפוריהם של גדולי המוזיקאים בצורה חכמה ומבדרת, ומלוות כאמור גם בהופעה חיה עם הלהקה, כמו גם בקטעי וידאו קלאסיים ובתקליטי הויניל המקוריים.

הרצאה ושירה – ישיב כהן |  בס ושירה – יונתן  יידוב |  קלידים ושירה – רון נחמיה

גיטרה ושירה – קוסטה קפלן  |  כלי הקשה ושירה – בן אבגיא

נושאי המפגשים:

צמד הדודאים |  אריק איינשטיין וחברים | הביטלס | מתי כספי

נעמי שמר | אלביס פרסלי | אלטון ג'ון

משך המפגשים כ-70 דק'.

מתי כספי

מהאלוהיםאמרבפעםהראשונה? ומהפתאוםכלבלב הו בידי בם בם?מילדותו בקיבוץ דרך הלהקה הצבאית, אלבומי המופת וההתאהבות בברזיל, מתי כספי כתב כאלף שירים. לאמנים אחרים, וכמובן גם לעצמו. גאון מוזיקלי בכל רמ"ח איבריו, על שתי ילדויותיו.

אלביס פרסלי

לפני כולם היה אלביס – אבי הרוקנרול ומי שהוליד את המהפכה המוזיקלית הגדולה ביותר של המאה ה-20. אלביס שר טוב מכולם, זז טוב מכולם והיה גם, כמובן, כוכב קולנוע. מאלביס בהוואי ועד רוק בבית הסוהר, נדבר על המלך הבלתי מעורער של המוזיקה הפופולרית, במפגש שהוא כולו רוקנרול.

צמד הדודאים

בני אמדורסקי וישראל גוריון לא רק שרו את שיר הנוקדים, אלא גם היו כאלה בעצמם. רועי המוזיקה הישראלית של שנות ה-50 וה-60 הביאו איתם רוח נעורים מהפכנית ואינטימיות טרייה, שעדיין לא הכתה אז שורשים בתרבות המגוייסת.

הביטלס

סיפורה של הלהקה המפורסמת בעולם, מתחילת דרכה כארבעה חברים צעירים בליברפול האפורה, דרך ההופעות, האלבומים, הביטלמניה וסרטי הקולנוע, ועד לצלילה צבעונית אל סיום מפואר. האם זה באמת נכון שכל מה שצריך זה אהבה?

אלטון ג'ון

רוקנרול, פסנתר ומשקפי נצנצים – מי אמר שכוכב רוק חייב להחזיק גיטרה? אלטון ג'ון, אחד מכוכבי הרוק הגדולים ביותר אי פעם, הוכיח שאפשר אחרת. מיהו המוזיקאי האנגלי שהלחין עשרות להיטי ענק, ליהטט בפסנתר כקוסם מטורףוהחליף תלבושות משוגעות כמו שאנחנו מחליפים גרביים?

אריק איינשטיין וחברים

מהפכנות ושמרנות, ישיבה על הגדר ופסקי זמן, זהו סיפורו של גדול הזמרים הישראלים והחברים שהוא פגש בדרך.

נעמי שמר

למה הדרך ארוכה ורבה? מה קורה בחורשת האקליפטוס? מהי העיר הלבנה? ואיזו עיר היא של זהב? נעמי שמר העמידה דורות שגדלו על שיריה, שירים שבדרכם הורישו לנו את ארץ ישראל של פעם, של ריח המלוח והשקיעה בשדה.