יעל קלו מור – "מאיפה את מתחילה"

יעל קלו מור, משוררת, מנטורית, מנחת סדנאות  ומרצה.

מה קורה כשבדרך אל עצמך, הנפש מתעדת את עצמה דרך השירה ופתאום את מגלה שכתבת את נפש הנשים כולן?

יעל, מחברת ספר השירים רב המכר "מאיפה את מתחילה" שהפך להרבה יותר ממתנה בכל גיל בכל מצב חיים, כתבה כל חייה אולם בחרה ללכת במסלול אחר.

השירים שנכרכו בספר, נכתבו בעשור האחרון, במסע  שלה מהחוג למתמטיקה ועד הפגישה המרגשת עם עצמה. המסע מלחיות את מה שהיא אמורה להיות, אל לחיות את מה שהיא משתוקקת.

בעודה כותבת את עצמה, הניחה את שיריה במדיה החברתית ואלו התגלו כמדבבים רגשות ומחשבות של נשים באשר הן. הן מרגישות שהשירים נכתבו מנפשן שלהן "את גרה בראש שלי" ומעידות שאלו שירים מרפאים, משחררים, נותנים כח, מעצימים ומלווים בדרך בכל גיל בכל צומת חיים שהן.

"קניתי את הספר לכל הנשים בחיי"  |    "זה ספר התפילות שלי"  |    "השירים האלה הם מתנה לאנושות"  |     "כמו מארזים קטנים של כלים ותובנות צידה לדרך אל עצמינו".

ספרה הראשון שירי הילדים "בועה על חוט", צעד במצעד הספרים של משרד החינוך. בימים אלה כותבת את ספרה השלישי.

ההרצאה לוקחת את הקהל אל עצמו פנימה  דרך השירים  ודרך הספור מעורר השראה שעיקרו מה קורה לנו כשאנחנו  מוכנים לשאול את עצמינו מה שלומנו.

יעל בוגרת לימודי אימון, Nlp והנחיית קבוצות ולומדת תודעה בסקרנות גוברת, לפני כן סיימה לימודי מתמטיקה ומנע"ס.

בעבר היתה מנהלת כספים בארגונים והיום מצאה את דרך הגם וגם…יועצת עצמאית המלווה מנהלים ולצד זה מקיימת הרצאות ומפגשי נשים בעקבות שיריה. וכמובן כל הזמן כותבת.

על הספר "מאיפה את מתחילה":

נולד בהמשך לאהדה של עשרות אלפי נשים בכל גיל שאימצו את השירים שכתבה יעל בעודם מתפרסמים במדיה החברתית,   השירים שותפו ללא הפסקה ועברו מאישה לאישה, חברה, אם, בת כמו גם צוטטו בהרצאות וסדנאות והפכו למזוהים כמעצימים, פורטים על נימי הנפש, מאפשרים התבוננות פנימית, "פעם ראשונה שהרגשתי מה זו שירת ריפוי".

הספר כולל  שירים כמו "תשליך", "צ'ק ליסט", "תקשיבי לגוף" , "פרפרית", "מה שלומך"  ועוד ועוד שבוודאי פגשו אתכם/ן בדרך. השירים הוקראו בתקשורת וחלקם אף הולחנו והפכו למתנה נשית בלתי נשכחת.

מלבד נשים באשר הן ובכל גיל, גם אנשי חינוך וטיפול "משתמשים בספר" והוא נרכש לאנשי הוראה, פסיכולוגים, מאמנים, מורים ליוגה, מנחי סדנאות באשר הם , מרצים ועוד.