יעל דן

במהלך השנים הגישה יעל דן תכניות רבות במגוון כלי תקשורת ישראליים. את דרכה הטלוויזיונית החלה בערוץ הראשון, שם הגישה את התוכנית "תצפית" שבה הייתה דן המנחה הראשונה שבנוסף להגשה, יצאה לשטח והכינה את הכתבות אותן הגישה לאחר מכן. בהמשך הגישה בערוץ את "סיפור אישי" ו"יומן תרבות". בערוץ 10 הגישה את "שטח פרטי", "בין החדשות" עם בן כספית ועמנואל רוזן, ובערוץ 2 הגישה את ""כנגד כל הסיכויים".

במהלך השנים הגישה דן מגזינים ותוכניות בערוץ 8 ובטלוויזיה החינוכית וכן קריינה בפרסומות בטלוויזיה המסחרית.  בין שיאי הקריירה התקשורתית שלה ניתן למנות את הריאיון הבלעדי עם אורי זוהר בשלהי שנות ה- 90 במסגרת התוכנית "סיפור אישי", שנים לאחר שזוהר פרש מתחום הבידור; את הריאיון הסנסציוני עם שרה נתניהו, אשת ראש הממשלה  גם כן במסגרת "סיפור אישי", ראיון אותו קטעה נתניהו בזעם לאחר סדרת שאלות שהביכו אותה, ואת הריאיון הראשון במסגרת הערוץ הראשון עם סוהא ויאסר ערפאת במהלכו הרגיעה דן את בתם התינוקת.  דן מגישה כיום את התוכנית "עושים צהריים" בגלי צה"ל.

נושאי ההרצאות:

הטיפול התקשורתי בעבירות מין: האם התקשורת מחפשת את הסנסציוני ו-ה״צהוב״ או שהיא עושה עבודה חשובה במלחמה בעבירות המין? מה חלקה של התקשורת במלחמה הזו?

דילמות מקצועיות בתוכניות האקטואליה: האם וכיצד על התקשורת לטפל בנושאים רגישים כמו: אונס, הטרדות מיניות, שכול וכדומה.

נשים בתקשורת: על חוויות האישיות של יעל דן כאשה בתקשורת. עד כמה יש באמת שוויון הזדמנויות לנשים בתקשורת.

המרצה מיוצגת ע"י מיתר – קוטלר.