טל גורדון – סדנת כתיבה – "אם אתה יכול לדבר אתה יכול לכתוב"

סדנת הכתיבה של טל גורדון – טקסטים שיריים

לפני עשר שנים התחלתי להנחות סדנאות כתיבה. התחושה שלי הייתה שאחרי שסבלתי מכל כך הרבה 'מחלות ילדות' של יוצרים, ונאלצתי להמציא לעצמי כל כך הרבה פתרונות כדי להמשיך ולכתוב, יש לי בידיים תהליך מסודר וברור שמטפל במה שכל יוצר סובל ממנו: בעין השיפוטית והמסרסת שמורידה אותנו לחצי כוח, בהמתנה ובהתמכרות להשראה, שהיא, כידוע, שרלילה לא קטנה, ובתחושה שכל פעם כשאת כבר מוצאת קצה חוט, הכל פתאום מתפרק לך ואת צריכה להמציא לעצמך את כל הדרך מהתחלה.

עשר שנים עברו, והסדנאות האלה הפכו למשהו שמגדל אותי ונותן לי, לא פחות משהוא מגדל ונותן למשתתפים שאני מלמדת. כשאתה מלמד משהו אתה חייב גם ללמוד אותו, וכשאני מלמדת אנשים להשתחרר כדי להגיע למיטבם, אין לי ברירה אלא ללמוד את זה גם בעצמי, ולי ברור לגמרי שהסדנאות האלה הן אחד הדברים המשמעותיים בדרך שלי חזרה אל הבמה והאולפן והיצירה החדשה.

אני מזמינה אתכם לעבור תהליך שיש בו עוצמות ומשמעות לא קטנים, ובעיקר, הדדיות. כנראה שזה הכוח המרכזי של הדבר הזה.

טל גורדון, כותבת, מוזיקאית, מגישת טלוויזיה ומנחת סדנאות כתיבה.

גורדון הוציאה חמישה אלבומים בהם עבדה עם אמנים כמו ברי סחרוף שהפיק את אלבומה הראשון, קורין אלאל, רונה קינן, פורטיס ואבי בללי. ללהקת רוקפור כתבה גורדון את השיר "הכעס", ולעצמה שירים כמו "כמו שיורד גשם", "סיפור שלא נגמר" (עם פורטיס), "טוב לי הכל", "מסכות" ו"עורבים". בשנת 2005 זכתה בפרס אקו"ם על יצירת טקסטים. הגישה בטלוויזיה את התכניות "תוצרת הארץ", "פינת גורדון", "הכל תרבות" ו"תרבות, רחוב" וברדיו את "ציפורי לילה מוזיקליות". בעשור האחרון מעבירה את סדנאות הכתיבה שלה "אם אתה יכול לדבר אתה יכול לכתוב", הנחשבות בין המצליחות בארץ.

הסדנאות מתאימות למבוגרים ולבני נוער