טאיקו לייף – מופע תיפוף זן יפני

טאיקו לייף – תיפוף זן יפני על תופי טאיקו ענקיים

מוזיקה אנרגטית, המתבטאת בתנועה עוצמתית מדויקת ליצירת סאונד חי הפורץ מהכלים העתיקים – מופע החודר ללב ומגרה את החלקים הפרימיטיביים של האדם.

המוזיקאים מנגנים בסנכרון מושלם יצירות מדיטטיביות מקוריות, מבצעים קטעים בתנוחות תיפוף יוצאות דופן המאתגרים את גבול היכולות הפיזיות ויוצרים קשר מעורר רגשות ומשנה תודעה עם הקהל.

ההרכב נוסד בשנת  2015 ע"י ניתאי צלניקר, ששב לארץ עם אשתו המתופפת היפנית מאהו סאטו, אותה הכיר במסע להרי טיוואן ויפן אליו יצא כדי ללמוד ולחיות את דרך החיים של מתופפי הטאיקו המובילים בעולם.

אל ניתאי ורעייתו חברו עינת צ'יטאיט – ישראלית ילידת יפן ומתופפת טאיקו מעל 15 שנה, מיהו – ילידת קיוטו שביפן החיה כיום בישראל ומנגנת על חליל שינובואה יפני, ואורית צלניקר –  מוזיקאית בעלת ותק של מעל 40 שנה.

ההרכב מופיע בחמש השנים האחרונות בכל רחבי הארץ במופעים מוזמנים והפקות עצמאיות במכירת כרטיסים. בנוסף ההרכב מופיע בארץ ובחו"ל – בפסטיבלים כגון פסטיבל פליציה בלומנטל, פסטיבל טאיקו בהמבורג ,פסטיבל סאן ביט, פסטיבל יערות מנשה,  פסטיבל הג'אז הבינלאומי באשדוד, פסטיבל מוזיקה בשנחאי סין ועוד. ועדה מקצועית לאומנות בחנה את ניתאי וההרכב ודירגה אותו כמוזיקאי מצטיין במיוחד, המועצה הישראלית לתרבות ואומנות כתבה המלצה על המופע.

הדיסק הראשון של ההרכב נקרא THE KEY OPENING וכולל שיתופי פעולה עם – צביה בר אברנאל זוכה בפרס שימור הזמר העברי, ונועה זולו נגנית דידג'רידו.

 חברי ההרכב: ניתאי צלניקר–תופי טאיקו |מאהו סאטו–תופי טאיקו | עינת צ'יטיאט- תופי טאיקו |

| אורית צלניקר- קונטראבס, גונגים ותופי טאיקו | מיהו קטאוקה- חליל יפני

קישור לקטעים מתוך מופע: