נאוה מקמל עתיר במפגש סביב ספריה

הסופרת נאוה מקמל עתיר במפגשים סביב ספריה:

**מסע בספריה של נאוה מקמל עתיר אל הסיפורים שמאחורי הסיפורים  "העדי של עדי, "הילד שעמד בחלון" ,"האיחור האחרון" , "מלך ההר" ו"קיסר השכונה".

  הסופרת נאוה מקמל עתיר לוקחת את הילדים אל עולמה הצבעוני דרך מגוון ספריה, סיפורים שקרו באמת וסיפורים שלא קרו אף פעם לאף אחד.
ואיך סיפור עממי אחד שנלחש שנים מפה לאוזן נוחת יום אחד על שולחן הכתיבה שלה ומבקש להיות הצגה.
 

"העדי של עדי"

ביום הולדתה  מספרת סבתא רוזה לעדי את סיפורו של עדליון עתיק שעבר במשפחתם מדור לדור . עדליון שנעלם בתקופת השואה לאחר שהוחבא בבטנו של פסנתר.

שבוע לפני יום הולדתה השמיני מזמינה סבתא רוזה את עדי לפגישה בסלון ביתה. בפגישתן זו נחשף בפני עדי סיפורה המדהים של שרשרת זהב עם עדליון  בצורת לב שלאיש לא היה מושג היכן הוא לאורך שנים ארוכות. את העדליון הזה קיבלה סבתא רוזה מסבתה שלה בהיותה בת 8 שאמרה לה  "שמרי עליה, נכדתי וזכרי: כל זמן שתענדי אותה על לבך אני אהיה אתך ואשמור עלייך, גם כשכבר לא אהיה כאן יותר", וכך היה.
כעבור שנים, כשכבר מלאו לה תשע עשרה, בזמן מלחמת העולם השנייה ורגע לפני שהנאצים פרצו לביתם מחביאה רוזה את השרשרת בבטן הפסנתר של אמא שעומד בסלון ובורחת מן הבית.. במהלך המלחמה  נעלם הפסנתר ובתוכו שרשרת הזהב עם עדיליון הלב.

מה קרה לשרשרת? האם נמצאה? על זה ועוד …. במפגש מרגש ומרתק עם הסופרת נאוה מקמל עתיר במסעה אל הסיפור ואל מאחורי הקלעים שלו.

המפגשים מיועדים לילדי כיתות ד' – ו'