"הכלב של יעל" – הקרנת סרט ומפגש עם השחקנית יעל פרימר – סביר

"הכלב של יעל" הוא סרט פרי יצירתה של השחקנית והיוצרת יעל פרימר. הסרט עוסק באחד הנושאים החשובים, הכואבים והבוערים: חרם חברתי.

יעל נפגשת עם תחנה זו בבית הספר היסודי שלה כ- 30 שנים אחרי, כשיצאה לחפש  את הכלב שלה שהלך לאיבוד בעיר הולדתה. יעל לא תיארה לעצמה שהחיפוש אחרי בראוני יהיה בעצם חיפוש הרבה יותר עמוק מזה.  המסע של יעל ארך שישה ימים מורטי עצבים דרך תחנות חייה בצורה קוסמית ומטלטלת. ההרצאה מורכבת מצפייה בסרט תיעודי שיעל יצרה על הימים ההם ,דיון שמותאם לגיל המשתתפים ופעילות קצרה.

נקודות אליהן נתייחס לאחר הצפייה בסרט:

חרם והשלכותיו

איך שומרים על תקווה ברגעים קשים

יציאה מהקופסא

איך למצוא את האור שבתוכי

יעל פרימר-סביר שחקנית יוצרת בוגרת בית צבי. שיחקה בעשרות הצגות ביניהן:

בתיאטרון הספריה: "סוסים על כביש גהה", "הכתובה", חיים פרטיים"

בתיאטרון הנגב: "זוגיות על ארבע", "גורלו של מר כהן" ,"משפחת בביוף".

תפקידי אורח בסדרות, פרסומות,סרטוני תדמית,הנחיה והנחית סדנאות למעלה מעשרים שנה.

הפקה: יעל פרימר-סביר

בימוי ועריכה: דניאל נחנסון

צילום: עידן גליקזליג

המלצתה של סימה עזרא מנהלת בית הספר מרח"ב שדה צבי:

אני רוצה לשתף בשיעורים מדהימים שהיו לנו עם יעל פרימר אמא של לוטוס וריף, יעל שיתפה את הילדים בסרט שהפיקה – המספר את סיפורה האישי והמרגש על בראוני הכלב שאבד. הסיפור היה נוגע ללב, אפשר היה לראות את הסיפור דרך העיניים שלה, על התחנות בחייה, החרם שחוותה כילדה והאופן שבו התמודדה.  הילדים היו מרותקים ושיתפו בסיפורים האישיים שלהם. זכיתי להיות נוכחת בבית  תנשמת והתרגשתי מהתגובות. התקיים שיח סביב נושא החרם ואיך זה יכול להיות  שאף אחד לא עזר? לא ראה? ומה ניתן לעשות אם נמצאים במצב כזה? הדגשנו את ההזדמנות שיש לנו במרחב לראות כל ילד/ה. תודה יעל על השיתוף והחשיפה, על שיעור מלמד, תודה שהפכת את הסיפור לנחלת הכלל. למדנו על תקווה, על נחישות, על כוחה של משפחה, על התבוננות, על היכולת לשחרר ולהתרחק מהסיטואציה כדי לראות אותה בשלמותה ולנשום. אחרי הסבב בכיתות יעל הגיעה אלינו לאסיפת מרח"ב יחד עם הכלב. מצרפת את הקישור לסרט – ממליצה בחום לראות ולהתרגש.

https://youtu.be/sjvRsZUvvco