הדס ליבוביץ' – "ליבי" או מה קרה לאיש עם כלב?

מפגש עם הסופרת הדס ליבוביץ' לילדי ראשית קריאה – שיחה פתוחה ומפרה על בניית סיפור, איך מתקבלות החלטות על עלילה, על בחירת הגיבורים ומי הוא זה שמחליט מה יהיה הסוף?

ספרה האחרון של ליבוביץ' – "ליבי" או: מה קרה לאיש עם הכלב? מספר על ילדה שחושבת שמה שקורה מחוץ לחלון של כיתה ג-2 הרבה יותר מעניין משיעור חשבון שמתרחש בפנים, אבל יום אחד היא רואה משהו ממש מטריד דרך החלון ומשם הדברים רק הולכים ומסתבכים.

הדס ליבוביץ' מעידה על עצמה שגם היא היתה ילדה שתרגילי חשבון לא היו הצד החזק שלה, כיום היא מתגוררת בתל אביב, נשואה + שלושה ילדים וכלב. במשך מספר שנים כתבה את מדור הילדים של ׳עכבר העיר׳ שעסק בהורות וילדות שנות האלפיים, ופרסמה רומן אחד למבוגרים – 'דלת מול דלת' (הוצאת ידיעות ספרים 2018) ושני ספרי ילדים –  'גור של דינוזאור' (הוצאת מטר, 2010), ו'מלך השוטרים של האריות' (הוצאת מטר 2012), זהו ספרה השלישי.

ליבוביץ', בוגרת תואר ראשון בספרות עברית ותואר שני בתכנית לתרבות הילד והנוער, שניהם באוניברסיטת תל אביב, נוטה לעסוק בספריה בסיטואציות ילדות מחיי היום יום המתרחשות בטריטוריה נטולת הורים. לדבריה – "החלקים המעניינים של הילדות קורים כשאין מבוגר בסביבה, בסופו של דבר הורים רק מקלקלים כל אופציה להרפתקה טובה".

המפגש לכיתות א – ד