הדס ליבוביץ' – "דלת מול דלת"

עם צאת ספרה החדש 'דלת מול דלת', הסופרת הדס ליבוביץ מגיעה לשיחה פתוחה על כתיבה, ועל הניסיון (הכושל) לפצח את נוסחת האימהות – קריירה בחיינו. ליבוביץ, נשואה ואמא לשלושה ילדים פלוס כלב, מתגוררת בתל אביב, כתבה טור אישי על אמהוּת ועל ילדוּת ב"עכבר העיר" וכן פרסמה שלושה ספרי ילדים.

"דלת מול דלת" הוא רומן שכל אחת תמצא בו את עצמה – הוא מתוק ומר, מצחיק ומכמיר לב, כזה שגורם לחשוב על הפער שבין החיים שחשבנו שיהיו לנו לאלה שאנחנו חיים בפועל.

שתי נשים ישראליות, באמצע מרוץ החיים, שחשבו שהן יודעות הכול אבל גילו שהחיים עדיין מסוגלים להפתיע.

אוסי היא בחורה מתוכננת ומתוקתקת. הכול אצלה דופק כמו שעון: לימודים, זוגיות, קריירה, דירה, ילד ראשון. כולם אומרים שהיא תותחית-על ומסוגלת לעשות הכול, אלא שאז נוחת עליה ההיריון השני, ויחד איתו נדמה שהכול קורס כמו שורה ארוכה של אבני דומינו. שום דבר לא מסתדר כמו בתכנון המקורי, בטח לא שלה. אז מה עושים עכשיו?

לרלי, השכנה ממול, יש ארבעה ילדים, בעל בשירות קבע וכלבה. היא לא מתרגשת מבלגן. היא החליטה שכאוס הוא הסדר החדש. היא חושבת שניצחה את המערכת כשוויתרה על תכנונים ארוכי טווח ועלתה על טרנינג. רלי מסתדרת עם כל מה שבא – אפילו טלפונים בהולים מהמורה על בסיס קבוע כבר לא מרגשים אותה. אבל איך היא תגיב כשבוקר אחד מתייצב מתחת לחלונה בחור שרמנטי שמבטיח להגשים לה חלום שאפילו לא העזה לחלום? היא חשבה שאי-אפשר להפתיע אותה, אבל הופתעה לגלות שכן.

 

יש ללחוץ על כפתור העריכה כדי לשנות את הטקסט הזה. לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולהע צופעט למרקוח איבן איף, ברומץ כלרשט מיחוצים. קלאצי צש בליא, צמוקו בלוקריה שיצמה ברורק.