הדס דגול שמרלינג – כיתת אמן

מפגש מוסיקלי אישי עם הזמרת והיוצרת הדס דגול שמרלינג.

בסיפורה האישי של הדס דגול שמרלינג גלום המיקרוקוסמוס של הזרמים המשמעותיים ביותר בחברה הישראלית של השנים האחרונות –  המתח בין ישראל הראשונה לשניה, דת וחילוניות,  מסורת מול מודרנה, פמיניזם מול שמרנות, מזרחיות ואשכנזיות, ימין ושמאל.

הדס דגול שמרלינג גדלה בבית ירושלמי חילוני ומעורב עדתית. היא חוזרת בתשובה שלא ויתרה לרגע על המוסיקה ועל חלום הילדות להיות זמרת מצליחה.

הדס לוקחת את הקהל למסע המרתק בחייה, לבחירות האמיצות אותן עשתה ושוזרת אל תוך המסע הזה את פסקול השירים שנולדו מתוכו.

את דרכה המוסיקלית החלה בגיל צעיר כסולנית במקהלת "אנקור" לצד נגינה על גיטרה קלאסית בקונצרטים רבים. כשהייתה בת 16 הופיעה כסולנית ההרכב "עובר בזמן", ההרכב ביצע את שיריה המקוריים של הדס לצד שירי משוררים.

את שירותה הצבאי העבירה בלהקה צבאית כזמרת ו- "מוסיקאית מצטיינת".

בעבר ראו אור שני אלבומי סולו שלה; אלבום הבכורה "סרט אילם" בהפקתו המוסיקלית של אורי ודיסלבסקי שזכה להצלחה ושירים מתוכו הושמעו בתחנות הרדיו וזכו לביקורות נלהבות,  שיר מתוך האלבום אף נכלל באלבום אוסף בינלאומי של חברת התקליטים "פוטומאיו" והמופע שהורכב משירי האלבום הוזמן ע"י פסטיבל ישראל.

את אלבומה השני  "מי את" הפיק מוסיקלית מרדכי צבי שמרילנג, בעלה של הדס שמלווה אותה בהופעות גם היום.  הדס היא מאסטרית לפיתוח קול ומייסדת "שירת נשים" – חמממה ליצירה נשית ויהודית בה היא מלמדת כתיבה, הלחנה, שירה וביצוע. בעלת תשובה ואם לשישה ילדים.

מפגש מעורר מחשבה, קסום, מרגש ומלא הומור.  

המפגש לנשים בלבד.