פרופ' ליעד מודריק

פרופ' ליעד מודריק, כתבת, מגישה, מרצה וד"ר למדעי המוח, חברת הסגל האקדמי של אוניברסיטת תל אביב. במרוצת השנים נשאה מגוון תפקידים הן ככתבת חדשות, משפטים ואקטואליה, בערוץ 2, הגישה תכניות בגלי צה"ל (בין היתר את "תכנית מילוט" לצד גורי אלפי, "שעה היסטורית " ועוד). כמרצה ומנחה, ליעד הינה אחת המבוקשות ומערכות בתחומה, מוזמנת לכנסים בינלאומיים, כנסי חברות, אירועי תרבות ועוד.

מותר האדם – הצצה לנפלאות המוח האנושי

המוח האנושי הוא המכונה המורכבת ביותר ביקום, ובהתאם, התוצרים שלה הם לא פחות ממופלאים: מחשבות, רגשות, תחושות, חלומות, תפיסות והחלטות. כיצד כל זה קורה?

פרופ' ליעד מודריק, אשת תקשורת וחוקרת בבית הספר למדעי הפסיכולוגיה ולמדעי המוח באוניברסיטת תל אביב, מתארת בהרצאה המיועדת לקהל הרחב את המוח האנושי – כיצד הוא בנוי, כיצד הוא פועל, ואיך הוא יוצר עבורנו עולם שלם של תפיסות ומחשבות. ההרצאה לא רק מלמדת על המוח עצמו, אלא על הדרך שבה בני אדם חושבים ומתנהגים. כמה מההחלטות שלנו מבוססות על גורמים לא מודעים, שאנחנו כלל לא יודעים על קיומם? איך הידע והניסיון שלנו משפיעים על הדרך שבה אנחנו? תופסים את העולם? ומהם הדחפים הביולוגיים שמעצבים את ההתנהגות שלנו..?

תעתועי תודעה

במשך שנים בעיית התודעה נחשבה כשאלה שהמדע לא יכול לחקור: כיצד נולדת החוויה המודעת שלנו מתוך הפעילות המוחית? והאם העולם הוא באמת כפי שאנו תופסים אותו? ההרצאה תציג את הצד הנסתר של תהליכי תפיסה ומחשבה: התהליכים הלא מודעים שגורמים לנו לתפוס את העולם אחרת, ולהבין את עצמנו באופן שאינו תמיד נאמן למציאות.

** המרצה מיוצגת ע"י נברו ייצוג יוצרים ואמנים.