דודי בר דוד

במפגש אינטימי ומרגש, מספר הזמר והיוצר דודי בר דוד על תהליך היצירה, כתיבה והלחנה ומה שביניהם. זמן להקשבה לדיאלוג קרוב וגם לשאלות. דודי יבצע כמה משיריו הנפלאים.

דודי בר דוד הזמר, הכותב והמלחין הוא ללא ספק אחד השמות הבולטים והמעניינים בשנים האחרונות בתעשיית המוסיקה הישראלית.

בחודשים האחרונים מנוגנים ברדיו להיטי הענק: ״השיר שלך״, ״פרחים בפה״, ״כל החלומות תפוסים״ והסינגל החדש שמתנגן בימים אלה בכל התחנות:״עוד לא למדנו כלום״.

כל זה ועוד לצד הלהיטים הרבים שכתב והלחין למיטב האמנים במוזיקה הישראלית: ״יש לך את הכל״ (לירן דנינו), ״תשים תשים״ (מירי מסיקה),״לילותיי" (יובל דיין), ״ככה אנשים״ (אביאור מלסה), ״התחלת הבוקר״ (ריטה), הדואט המצליח (עם מאיה הרמן) ״מישהו אחר״ ועוד…

"נולדתי וגדלתי בלוד איפשהו בתחילת שנות השמונים קצת אחרי המהפך של בגין, ולפני שזוהר ארגוב ז״ל התאבד. 17 דקות נסיעה בקושי מפרידות בין לוד לתל אביב, אבל בתאכל׳ס מפריד הרבה יותר מזה. משהו כמו 17 שנות אור מבחינה מנטלית בכל הקשור להיצע של תרבות, מוזיקה ואפשרות לפיתוח עצמי והגשמה. ברגעים הקשים שלי, עם עצמי בחדר נעורי, חשבתי שאי אפשר לגדל או להגשים חלומות אם אתה גדל במקומות בהם כל האפשרויות לא פרוסות בפניך.

גדלתי לתוך עולם של קלטות וידאו, ערוץ 1 בטלויזיה, שירים בכל מיני שפות, שכונה עם הריח של האוכל הכי טוב בעולם ולצד כל זה תחושה אחת שליוותה אותי שנים שאמרה לי שהמקום שממנו אני בא לא מספיק טוב ואני חייב לברוח כמה שיותר מהר כדי להתקדם ולהגשים חלומות.

שנים אחרי, כשאני יושב ומתבונן על העבר שלי: הנעורים על הדשא בתיכון בלוד, להקת הרוק הראשונה שלי (שממנה צמחו כמה מהשמות המובילים במוזיקה הישראלית של ימינו), החברה הראשונה שלי מרמלה (שלימים בוגרת תואר שני במחלקה לאומנות בבצלאל והיום היא אחת מאוצרי האומנות המבטיחים בארץ), שנות העשרים הפרועות עם חיפושים בלילות אחרי אהבות, יצירה ועבודות זמניות – הבנתי שרק עם עבודה קשה, חריצות, עקשנות ואמונה ענקית אפשר להגיע. דע מאין אתה בא ותביא את זה.   וכל החלומות שלי, ולא של אף אחד אחר, לא תפוסים"

להאזנה:

 https://www.youtube.com/watch?v=AcdeXRvFwC0 "השיר שלך"

https://www.youtube.com/watch?v=gQU2P-_zco4 "כל החלומות תפוסים"

https://www.youtube.com/watch?v=rfgLgC1R2EA "מישהו אחר"

https://www.youtube.com/watch?v=Uas85rKyYcU "פרחים בפה"

https://mail.google.com/mail/u/3/#inbox/163b629d2b6e6a43?projector=1 "עוד לא למדנו כלום"