דביר קריב – מגוון הרצאות

אקטואליה קלאב – דיאלוג אקטואלי  – מפגשים שייח על עניני היום. מפגש שבועי/דו שבועי של כשעה (גמיש) הנפתח בסקירת הנושא המדובר ע"י דביר ובהמשך הבעת דעה מצד משתתפי הקבוצה תוך ניהול דיון פתוח.

רצח רבין – הסיפור שלא סופר
– סיפורו האישי והמרתק של דביר קריב עובד השב"כ שריכז את המידע בפרשיית רצח ראש הממשלה ושוחח בליל הרצח עם הרוצח. מסע מרתק אל תוך החשש מפגיעה בדמוקרטיה הישראלית במהלכו משתף בדילמות ובסערה הגדולה שחווה תוך כדי הפרשה. הרצאת חובה !

לצאת חזק מתוך הטראומה סיפורו האישי והסוער של דביר אל חווית הפוסט טראומה שבעקבות פגישתו עם רוצח ראש הממשלה מיד אחרי הרצח והאופן בו מתמודד עם המשבר והשבר האישי והלאומי.

נוער הגבעות – עשרים שנה של איום מבית  – סקירה על תופעת נוער הגבעות מראשיתה ובחינת השאלה האם מדובר באיום על הדמוקרטיה

הר הבית – פצצה מתקתקת  –  הטרור מול הר הבית והמקומות המקודשים לאורך שנות קיומה של מדינת ישראל, בדגש על תקופות בהן התנהל משא ומתן מדיני וכדוגמא למבחן יום יומי על התנהלותנו כמדינה וכחברה.

טרור מבית- מאז ועד היום  – קבוצות קיצון מתוך החברה מאיימות על יציבותה של הדמוקרטיה החל מהקמת מדינת ישראל (אלטלנה) ועד נוער הגבעות. הרצאה מרתקת העוסקת בקבוצות הקיצוניות המנסות לפגוע בשלטון חוך שימוש בטרור וחתרנות מדינית על מנת לערער את הדמוקרטיה הישראלית.

"לא ידעתי שהוא יצחק" – הקרנת הסרט ושיחה עם דביר קריבהקרנת הסרט המבוסס על הספר "יצחק" (52 דקות), סיפורו האישי של מי שחווה מקרוב את ההתמודדות הלאומית והאישית בלילה הנורא.בסיום ההקרנה שיחה פתוחה.

קיצוניות מימין ומשמאל בימנו – האם ישראל על סף מלחמת אחים?
סקירת האיום מאנשי הגבעות וקיצונים משמאל, האם קיים חשש למלחמת אחים. סקירה ושיחה אקטואלית על מצב הקיצוניות בישראל.

טרור, ריגול, סרבנות וחת"מ בשמאל הקיצוני – סקירת האיום על המדינה מקום המדינה עד ימינו מקרב יעדי שמאל קיצוני.

סיפורה של "אלטלנה"סקירת ימי ראשית המדינה והחשש ממלחמת אחים על רקע "אלטלנה".

מרגל בשמאל הקיצוני  –  סיפורו של אודי אדיב ומתוך סיפורו על עולמם הכפול של סוכנים ומרגלים.

הכח המניעהרצאה על הנעת אנשים. מה מניע אותנו לפעולה, הצצה לעולם הפעלת סוכני השטח.