גיל קופטש במפגש לילדים

"ספור קטן על יונה ולוויתן"     

גיל קופטש מקריא את ספר הילדים שכתב ברוח התנ"ך, מספר על תהליך היצירה ומדוע בחר דווקא בתנ"ך כמקור השראה לספריו.

בשכונה אחת משונה, גר לו איש שקראו לו יונה.

כשאמר למישהו  "בוקר טוב"  ענו לו "תסתום", כשביקש סליחה, בעטו בו במקום

וכשעמד בתור לגלידה, ילדה אחת דחפה אותו הצידה!

הספר "ספור קטן על יונה ולוויתן" מבוסס על ספורו של  יונה הנביא ומדגיש את האחריות והערבות ההדדית בין אדם  לחברו

ואת הצורך החשוב לתקן  התנהגויות לא טובות.

משך זמן ההרצאה:  40 דקות

קהל יעד:  גילאי 3- עד 103

מן הביקורות :

"ספר ילדים מקסים וכל כך אקטואלי של גיל קופטש המוכשר. ספר חכם ומצחיק ועם מסר חשוב ואיורים מדליקים. ספר חכם בגובה העיניים שלא מזלזל באינטיליגנציה של הילדים ופותח אפשרות לשיחה על דברים שהייתי מאוד שמחה שילדיי יפנימו וישפיעו על מי שהם בוחרים להיות." המלצה חמה.

דב אלבוים:

מאז תחילת עידן הקורונה אני מרגיש שהאנושות נפלה לתרדמה בגוונים שונים: דכאון, אפאטיה, סגר, עוצר, שתק, אובדן דרך, אובדן אמון, חוסר תקווה, חוסר אונים, אי ודאות, ועוד.

ספר חדש ומומלץ לילדים שכתב גיל קופטש ויצא עכשיו לאור לקראת החגים, שבו הקריאה : בן אדם! מה לך נרדם! היא המוטיב הראשי. בספר פרשנות מרגשת לסיפור יונה, אותו נהוג לקרוא ביום הכיפורים.

"למה לנוח אין מנוח?"  

גיל קופטש מקריא את ספר הילדים שכתב ברוח התנ"ך, מספר על תהליך היצירה ומדוע בחר דווקא בתנ"ך כמקור השראה לספריו.

הספר "למה לנח אין מנוח?" הוא רב מכר בישראל ומספר את  תיבת נוח מזווית אקולוגית, מדגיש את השמירה על בעלי החיים, הטבע והשיחה הנקייה בין בני האדם.  ספר חובה לילדים והורים שאוהבים ורוצים לשמור על הטבע ועל בעלי החיים.

מן הביקורות:

א.ב יהושע:  "בהומור מלבב ובעברית עשירה ומדוייקת מצליח גיל קופטש להפוך את ספור נוח והתיבה לסיפור אקטואלי למבוגרים וילדים כאחד."

גיל קופטש,  אמן רב תחומי ופרשן תורה חובב, סופר, תסריטאי ומוזיקאי. מוכר לנו  מתוכניות "פרשת השבוע"  ומעוד קומדיות טלוזיוניות שיצר. מחלוצי הסטנדאפ בארץ.   מתמחה  בפילוסופיה יהודית.