גיל חובב במגוון הרצאות

אוכל קטן ונשים גדולות

גיל חובב, סופר, מו"ל ואיש טלויזיה, מספר על אוכל, ירושלים, אהבה, משפחה ועברית. בהרצאה קלילה בת שעה מספר חובב באילו תחבולות ניסו לפתות אותו, ילד ירושלמי כחוש ופוזל, לאכול דגים, מדוע החליטה סבתו, לאה אבושדיד, לוותר על הנדוניה שלה כדי להינשא לאיתמר בן אב"י ומתי בדיוק גילתה לו בתו שהשפה העברית שיגעה אותו לחלוטין. כל זה בליווי סיפורים על אליעזר בן יהודה, משה חובב, חיל המודיעין הישראלי, ערוץ 2, מיטב מסעדות תבל וכמובן – בעברית צחה.

אליעזר בן יהודה בנעלי בית

גיל חובב, נינו של מחייה השפה העברית, מספר בהרצאה משעשעת בת שעה על הפכים הקטנים (והגדולים) שמאחורי חידוש השפה, על החשבון הפתוח של משפחת בן יהודה עם הקהילה החרדית בירושלים, על שתי מילים שכולנו אומרים לא נכון וגם מסביר למה, בעצם, אי אפשר לספר על אליעזר בן יהודה בנעלי בית.

אהבת ירושלים

גיל חובב, יליד ירושלים, מספר לרגל היובל לאיחוד הבירה על התקופה שלפני ואחרי מלחמת ששת הימים בעיר המחולקת והמאוחדת, משמיע את ההודעה ההיסטורית על שחרור ירושלים בקולו של משה חובב, וקורא סיפורים העוסקים בפנים שונות של העיר וטיפוסיה, אבל בעיקר עוסקים באהבה.

הרצאה חדשה… הרפתקאותיו של מבקר מסעדות

גיל חובב מסכם שלושים שנים (ראשונות!) של ביקורת מסעדות וטלוויזיית אוכל בערב שכולו סיפורי שפים משוגעים, מכות, כבד אווז, פול בוקוז, חומוס וביל קלינטון. בין התעלומות שתיפתרנה:

  • למה יין הוא המוות השחור?
  • למה אוכל ישראלי אהוב כל כך בתבל?
  • מה הכישרון הראשון במעלה של מגיש תכניות אוכל בטלוויזיה?
  • ואיך מזהים תוך שנייה שהאיש הניצב מולך הוא נוכל.