"בין אשדוד לשדרות" – סמי שלום שטרית וחיים אוליאל

צלילים, שירים וסיפורים בין אשדוד לשדרות, עם הסופר והמשורר סמי שלום שטרית והזמר והיוצר חיים אוליאל.

שיח מרתק על כתיבה, יצירה, השראה, אהבה ושירה.

 סמי שלום שטרית, משורר, סופר ויוצר קולנוע, הוא פרופסור וראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר בנגב.  שטרית פרסם מאמרים רבים וספרי שירה, פרוזה ועיון על חברה, תרבות, זהות וחינוך בישראל. ביניהם "המאבק המזרחי בישראל" (עם עובד), יהודית ודמוקרטית: מבחן בחינוך" (בימת קדם). שטרית יליד מרוקו, גדל באשדוד ורכש השכלה גבוהה באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

 ספריו:

"שירים באשדודית" (אנדלוס 2004)

"זמן מרוקו" (בימת קדם 2015)

"לא אך לא קשה" (בימת קדם 2019)

חיים אוליאל, יליד ותושב העיר שדרות, גדל על מוסיקה מעורבת.  הוא מהיוצרים הותיקים והנחשבים ביותר בארץ.   במהלך כל שנות יצירתו שילב חיים את כל הסגנונות המוסיקליים אותם ספג – ממוסיקה מרוקנית עליה גדל בבית הוריו, דרך מוסיקת רוק אותה שמע כנער ועד למוסיקת היפ-הופ חדשנית ומחאתית ששולבה בשיריו.

לאחר שירות צבאי הקים עם אחיו המתופף אלי אוליאל והבסיסט חיים אוחנה את להקת הרוק "המאה העשרים ואחת". הלהקה היוותה בסיס ללהקת "שפתיים" שהוקמה ע"י אוליאל כמייסד, יוצר וזמר והעלתה את המוסיקה המרוקנית על המפה.

בשנת 1997, לאחר כעשר שנות פעילות ושישה אלבומים התפרקה הלהקה ואוליאל יצא לקריירת סולו.  באלבומו האחרון נכללו יצירות שרובן ככולן נכתבו על ידי חיים ונוגעות בנושאים אישיים וחברתיים באופן עמוק ומרגש.