איך כותבים אהבה בעברית? עומר ברק ורותם ניר – נחמיאס

מה זו אהבה ישראלית, והאם בכלל יש דבר כזה? מה יעשו הספרים והסרטים הרומנטיים שכבר לא יכולים למכור לנשים חתונה וילדים כיעד נשגב בחיים? איך כותבים סקס בעברית? ולאן נעלמו הקומדיות הרומנטיות – ומתי בדיוק הן צפויות לחזור?

אם ״אישה יפה״ היה יוצא היום לאקרנים, הנה רשימה חלקית של דברים שהוא היה מואשם בהם: מיוזגניה, אפליה מגדירות, אלימות פיזית, אלימות מילולית, הטרדה מינית, שיח מפלה, החפצה… אתם מבינים לאן זה הולך. הסרט שהגדיר מה זו אהבה לדור שלם ב-1990 הפך להיות לא ראוי לתצוגה בימינו.

כל כך הרבה השתנה מאז. הנשים לא רוצות להתחתן. הגברים דווקא כן. המונוגמיה גוססת, והפוליאמוריה מאיימת לתפוס את מקומה. ומול כל זה צריך לעמוד הז׳אנר שכולנו אוהבים לאהוב וצריך להמציא את עצמו מחדש לגמרי. וזו בהחלט ההזדמנות האחרונה שלו לפני שהוא נמחק מהמפה.

בהרצאה מצחיקה, מענגת ורומנטית מאין כמוה יקחו אותנו עומר ברק ורותם ניר-נחמיאס למסע קולנועי וספרותי מרתק ומחכים ויגלו לנו איך מגדירים אהבה ב-2022, איך כותבים אהבה – ואיך פיצח עומר את הנוסחה לקומדיה רומנטית ישראלית.

עומר ברק
ספר הביכורים של עומר, ״לחוץ חתונה״, נחשב לספר פורץ דרך בתחום הרומנטיקה הישראלית והמוסף ״7 לילות״ אף קבע ש״עומר ברק פתח מדף חדש בספרות העברית״. הספר שבר את שיאי המכירות הישראלים, היה לספר הנמכר ביותר של שנת 2017, הגיע למקום הראשון ברבי המכר ועובד לסרט בכיכובם של גורי אלפי, ליאור אשכנזי, דינה סנדרסון ועוד. ראה את כל הקומדיות הרומנטיות האפשריות.


רותם ניר – נחמיאס
עורכת ספרותית, תסריטאית, שחקנית (״רמזור״, ״האחות הקטנה״), בעלת תואר שני בביליותרפיה (טיפול באמצעות תהליכי כתיבה). בשנים האחרונות מקדישה את חייה לעריכת ספרים ולליווי כותבים בתהליך כתיבה והיציאה לאור. ספר הביכורים שלה, ״מלכת הכיתה״, יצא לאור במהלך 2023.