שרית ישי לוי – "מלכת היופי של ירושלים" ו- "אישה מעבר לים"

שלוש נשים בלתי נשכחות עומדות בלב הרומן המסעיר "אישה מעבר לים". אישה צעירה שבעלה עוזב אותה בבית קפה בפריז, אם שנעלמת מדי יום לשעות ארוכות ובתה אינה יודעת לאן, ואישה מסתורית שנטשה תינוקת בת יום בליל שלג בפתח מנזר בירושלים.

אלה המפתחות לסיפור גועש וסוחף, הלוקח אותנו אל סמטאות הרובע הלטיני בפריז ואל תל אביב של שנות השבעים ומחבר בין ירושלים המנדטורית לעיירה ציורית באנגליה. שם מחפשות הנשים את זהותן ואת עצמן, ואת עברן הלוט בערפל. כל אחת מהן עתידה לעבור תהפוכות בחייה, והסיפור קושר ביניהן ביד אמן, בנימים של אהבה ושנאה, שברון לב, דם ודמעות.

"אישה מעבר לים" הוא רומן נפלא הנכנס אל הלב ואינו מרפה. בהשתרעו על פני שלושה דורות הוא מגולל סיפור על עוצמה נשית ואומץ ועל גיבורות החיות את החיים בכל עוצמתם וכאבם. הגיבורות של שרית ישי לוי ניצבו במול הייסורים שקורות חייהן, או אולי הגורל, המטירו עליהן, ופוגשות באהבה גדולה שרק היא תוכל לנצח כנגד כל הסיכויים כולם. שרית ישי לוי, כותבת רבה המכר "מלכת היופי של ירושלים", היא עיתונאית. "מלכת היופי של ירושלים" זכה להצלחה רבה בארץ ובעולם, הוא מכר כ- 200,000 עותקים ותורגם לשפות רבות.

"מלכת היופי של ירושלים" נמצא מאז צאתו לאור בספטמבר 2013 בראש רשימת רבי המכר בישראל. אם עוד לא שמעתם את שרית ישי לוי מספרת על כתיבת הספר, זה הזמן…

 ההרצאה נסובה סביב כתיבת רב המכר  "מלכת היופי של ירושלים" וקורותיה של משפחת ארמוזה.

שרית ישי לוי מביאה ומספרת את הביוגרפיה האישית שלה, הישגיה העיתונאיים ומדברת על כתיבת ספריה הקודמים העוסקים בביוגרפיה ותיירות.

במהלך המפגש היא לוקחת את הקהל למסע במקורות ההשראה שלה לכתיבת הספר, בחוויה האישית שעברה עם כתיבתו ובהתמודדות עם ההצלחה העצומה של הספר. עוד היא מספרת סיפורים מאחורי הקלעים של כתיבתו.

בין היתר היא מתעכבת על התחקיר הארוך שערכה לפני ועם כתיבת הספר, מרחיבה על האירועים ההיסטוריים השזורים בו שהחלו בסוף המאה ה- 19 בתקופת התורכים,  עבור בתקופת המנדט, המאבק בבריטים, המחתרות, מלחמת השחרור, הקמת המדינה ושנותיה הראשונות ועד אמצע שנות השבעים .

"מלכת היופי של ירושלים" הוא ספר על נשים. שרית מספרת בהרחבה על הדמויות הנשיות הראשיות: מרקדה, רוזה, לונה וגבריאלה וגם על דמויות המשנה: רחלי'קה, בקי ומטילדה פרנקו שדרך סיפורה מדברת שרית על תופעת צעירות הישוב שהתרועעו עם  החיילים הבריטים והתוצאות הרות הגורל והאסון של קשרים מסוג זה בתקופת המאבק.

"מלכת היופי של ירושלים" הגיע למעמד של ספר פלטינה, זכה בפרס ספר הזהב ופרס סטימצקי,  נמכר בלמעלה מ- 200,000 עותקים, תורגם לשפות רבות  וראה אור ב- 2015 – 2016 באיטליה, גרמניה, תורכיה וארצות הברית.