שרה גלב – "ציפורים בעמק"

"סופי התנהלה בעומק הג'ונגל בטבעיות, גולשת במבוך המצאותיה. במהירות מפתיעה הפכה לאדם חדש,  בנתה סיפור שיתאים לזהותה החדשה והבוהקת, עורכת את הדברים, מדגישה את הטוב ומוחקת את הרע. היא לא ידעה מה בדיוק עמלה להסתיר, אבל היה לה ברור שיש בעבר שלה חומר רדיואקטיבי סודי שצריך לקבור עמוק."

אם מתבוננים מרחוק בתמונת הילדוּת של סופי, רואים שדות פתוחים, הורים הִיפִּים יפים והרפתקנים ואח תאום שדומה לה כל כך. מקרוב – הדברים נראים אחרת. גבולות פרומים, מצבי רוח משתנים במהירות, ומערכות יחסים רעילות ופוצעות. זהו מסלול ההמראה של סופי — מן המרחב המשפחתי הזה היא משגרת את עצמה אל העולם, נוסקת בשמים הפתוחים, מחפשת את דרכה, מתרסקת, קמה על הרגליים, וכל הזמן מנסה להבין מה באמת היה שם. רק אם תבין זאת תוכל להבחין בין אהבה ובין ריצוי, בין עונג לכאב, בין הזיה למציאות.

שרה גלב מתבוננת בבעבוע הלא פוסק של הפלנטה הקרובה־רחוקה שהיא "משפחה", מתארת בלי כחל ושרק את  ההתפרצויות, המערבולות ושטחי ההפקר. היא מלווה את הגיבורה שלה בתנועת הלוך־ושוב בין העבר להווה, ומאתרת את גלי הקרינה האדירים שנשלחים מן הילדות לבגרות.

שרה גלב, כותבת, אוהבת ים וטבע, יוגה, גלים ובהייה חסרת מעש; גרה בכרם התימנים, מנחה סדנאות כתיבה מיוחדות למציאת קול אישי.  "ציפורים בעמק" הוא ספרה הראשון.

דבריה של שרה:

"שנים הסתובבתי בעולם בלי קול משל עצמי. הייתי תלושה ובודדה, נטולת זהות וכיוון. אף אחד לא ידע, אבל נאכלתי מבפנים עד שלא יכולתי לזייף יותר. ואז התחלתי לכתוב. הכתיבה העניקה לי עוגן.
כמו כן התחברתי לגוף שלי באמצעות יוגה, חזרתי לטבע והתחלתי לנשום.
מתוך הבטן והלב הוצאתי את הרומן הראשון שלי ״ציפורים בעמק״ בהוצאת כנרת זמורה.
מצאתי את המקום שלי בעולם.

היום אני מעבירה סדנאות מיוחדות למציאת קול אישי. אני משתמשת בכל המרכיבים שעזרו לי. יודעת שכולנו במהותנו, סירנות- יצירתיות, חופשיות, אינטואיטיביות, ייחודיות ומלאות תשוקה. צריך רק להיזכר.  זוהי השליחות שלי ובשביל זה אני פה.