איגי דיין "צד" – מפגש ספרותי מוזיקלי

איגי דיין, חבר להקת "משינה" במופע חדש בעקבות רומן הביכורים המצליח ועם שירי אלבום מוכן שבקנה.

במופע "צד" מפגיש איגי דיין בין המלה הכתובה לזו המנוגנת, בין פרוזה לשירה, ובעצם בין שני כוחות גדולים בחייו – צליל ומלל.

"חוה" – ספרו הראשון – ראה אור בהוצאת "עם עובד" בספטמבר 2019, וזכה לשבחים מצד קוראים ומבקרים, כמו גם להמלצות חמות מאת המוזיקאי אהוד בנאי והסופר מאיר שלו.

"תבואות הרוח" הוא פרויקט הסולו השלישי של דיין. הקלטתו ארכה ארבע שנים, והוא מורכב משני כרכים בני חמישה שירים כל אחד, אשר עתידים לצאת כשני אלבומים נפרדים בסתיו/חורף 2020. זוהי יצירה מוזיקלית יוצאת דופן, שעניינה העוצמה הגלומה בשקט, במינימליזם, ובטווח דינמי רחב – של  רגש ושל צליל. השירים חשופים, אורגאניים במובהק, וככלל – מתרחקים מהרוק ומהמוזיקה "העכשווית" – יוצרים מעין פולק בעל גוון כהה, שזהותו ישראלית. הצליל החדש של דיין אינטימי וחודר, שונה מאד משני אלבומי הסולו הקודמים שלו, כמו גם מהצליל של להקת האם – "משינה" – בה הוא חבר מתחילת ימיה ועד היום.

"צד" יוצא לקשור ולחבר פרוזה עם מוזיקה, סיפור עם שיר. במפגש זה הם מתפקדים כמקשה אחת, כשכל צד מאיר את האחר וטוען אותו במשמעויות ורגשות נוספות. יחד הם יוצרים חוויה עמוקה ויוצאת דופן.

המופע מבוסס על שירי הכרך הראשון של "תבואות הרוח", ובנוי מחמישה מקטעים. כל מקטע מורכב מקטעי הקראה – ציטוטים נבחרים מתוך "חוה" – ובסופם שיר. חלק מקטעי ההקראה מלווים אף הם במוזיקה, והופכים למעין פורמט שלישי – שאינו שיר

משתתפים:

איגי דיין – קטעי קריאה, גיטרה ושירה

* אפשרות לאורחת: עטרה צחור דיין – קטעי קריאה

קישורים ורקע:

אלבומי סולו קודמים  – "משהו ממך" (1991), "פשוט מסובך" (2014)

"חוה" – גב הספר – המלצות מאת מאיר שלו ואהוד בנאי

https://www.am-oved.co.il/%D7%97%D7%95%D7%95%D7%94

כתבת פרופיל ב"הארץ"

https://www.haaretz.co.il/gallery/music/.premium-MAGAZINE-1.7948248

ביקורת על "חוה" ב"הארץ"

https://www.haaretz.co.il/literature/prose/.premium-REVIEW-1.8137931